Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Upcoming show

Literadio

19:00 20:00

Background

Nadchodzące konwenty fantastyki

Napisany przez , 18 kwietnia 2024

Konwenty są świetnym miejscem dla każdego fana fantastyki. W najbliższym czasie będzie miało miejsce kilka takich wydarzeń, które mogą zainteresować osoby chcące zacząć swoją przygodę z konwentami.

Magnificon Expo – konwent głównie w tematyce mangi i anime. Odbędzie się w dniach 17-19.05.2024 roku na EXPO Kraków. Jest organizowany od 2003 roku. Od 11 kwietnia dostępne są bilety na stronie wydarzenia. Trzydniowy bilet można kupić w cenie od 120 zł. W kilku poprzednich edycjach odbyły się musicale z różnych serii, w których wystąpiła grupa cosplayerów.

Pyrkon – największy festiwal fantastyki w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku. Konwent jest popularny wśród wielu fandomów przez atrakcje w każdej tematyce – komiksy, książki, cosplay, gaming, muzyka i wiele innych. Jednym z głównych punktów programu jest Maskarada, w której cosplayerzy z własnoręcznie wykonanymi strojami rywalizują w różnych kategoriach i o Grand Prix. W tym roku odbędzie się w dniach 14-16.06 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bilety są dostępne na stronie festiwalu.

Ryucon – największy w Polsce festiwal kultury dalekowschodniej. Odbędzie się w dniach 5-7.07.2024 roku i będzie to już trzecia edycja na Tauron Arenie w Krakowie. Na konwencie jest pełno atrakcji dla fanów mangi, cosplayu i gier, jak i można obejrzeć wrestling na żywo.

Animatsuri – festiwal kultury japońskiej odbywający się od 2008 roku w Warszawie. Tegoroczna data to 26-28.07 na warszawskim EXPO XXI. Poprzednie edycje zasłynęły z VocaLive, czyli koncertów wirtualnych wokalistów jak Hatsune Miku i bliźniaków Kagamine.

Jest to tylko kilka konwentów, które według fanów są warte uwagi i należą do tych najbardziej popularnych.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.