09:30 14:00

Upcoming show

Wsłuchaj się!

14:00 18:00

Młodzi koszykarze AZS UJK Kielce ze złotym medalem na mistrzostwach Małopolski. Awansowali na finały ogólnopolskie

Napisany przez , 30 maja 2023

AZS UJK Kielce zajął 1 miejsce na mistrzostwach Małopolski. W ostatnich sekundach finałowego meczu z Koroną Kraków decydujące trafienie zanotował Łukasz Lisowski.

Nasz zespół akademicki na te zawody wystawił dwie drużyny. „Jedynka” w składzie: Łukasz Lisowski, Maciej Bulski, Maciej Pazera wywalczyła złoto, w finale pokonując 7:5 Koronę 1919 Kraków. W ostatniej akcji niesamowicie cenne punkty zdobył Łukasz Lisowski, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Kielczanie tym samym awansowali na finały ogólnopolskie.

Bardzo dobrze radziła sobie też druga drużyna (Piotr Kuncewicz, Szymon Nowak, Kuba Krzemiński), która wyszła z grupy i w ćwierćfinale pokonała zespół KS Korona 8:7, ale w meczach półfinałowych musiała uznać wyższość dwóch zespołów, wspomnianej już Korony Kraków. AZS UJK II Kielce zajął tym samym 4 miejsce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.