Current track

Title

Artist

Background

Miejska Wigilia – ostatni dzień Jarmarku na kieleckim rynku

Napisany przez , 23 grudnia 2019

W niedzielę 22 grudnia odbyła się miejska wigilia dla potrzebujących mieszkańców miasta – był to ostatni dzień świątecznego jarmarku na kieleckim rynku. Podczas tego wydarzenia serwowane były ciepłe posiłki, między innymi barszcz czerwony, wegetariański bigos, pierogi, kapusta z grochem, ciasta i pieczywo.

Ponad setka ubogich, bezdomnych i potrzebujących mieszkańców Kielc spotkała się przy wspólnym stole. Coroczną wigilię dla ubogich na kieleckich rynku rozpoczął zastępca prezydenta Kielc, Marcin Różycki. Jedną z niedzielnych atrakcji były również warsztaty gotowania zupy rybnej z Maksymilianem Przybylskim – „Max gotuje z natury”. Ponadto mieszkańcy Kielc przez cały weekend mogli oczywiście skorzystać z bogatej oferty wystawców.

Sponsorami poczęstunku byli: Restauracja Plejada, Restauracja La Baguette, Restauracja Monopolka/Rockabilly, Restauracja AleBabeczka, Manufaktura Słodyczy, LEMON TREE, Gospodarstwo Sadownicze J. Misch, Wehikuł Smaku, Krucjata Smakiem, Binkowski Dworek. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz Kielc.

Wigilia to jeden z ostatnich punktów tegorocznego jarmarku. W niedzielę było jeszcze sporo atrakcji. Na scenie odbył się koncert kolędy i pastorałek w wykonaniu m.in. zespołów ludowych, chóru dziecięcego, a całość zakończył spektakl Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” pod nazwą „Piosenki na zimę”.

/NaszeMiasto.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.