Current track

Title

Artist

Background

Mała Wenecja w Ameryce Południowej

Napisany przez , 20 maja 2019

„Mała Wenecja”, czyli inaczej Wenezuela, to jeden z krajów Ameryki Południowej. To właśnie tu przejechać możemy się najdłuższą i zarazem najwyższa kolejką górską. Kraj ten warto odwiedzić także z innych powodów. 

W Wenezueli znajduje się najwyższy wodospad na świecie – Salto Angel. Odkryty został w 1935 roku przez Jamesa Angela, mierzy około 980 metrów.
Kraj ten jest także zdobywcą niechlubnego rekordu świata morderstw. W 2009 roku w stolicy na każde 100 000 ludzi zamordowano około 200 osób. Z przeprowadzanych sondaży wynika, że obawy o bezpieczeństwo są największym zmartwieniem Wenezuelczyków.
Wenezuela w XX wieku szczyciła się mianem największego eksportera ropy naftowej na świecie. Aktualnie zasoby ropy naftowej tam szacuje się na 211 miliardów baryłek.
Mała Wenecja posiada także ponad 700 gatunków ptaków, najwięcej na całym świecie. Wynika to przede wszystkim z warunków naturalnych. 34% terytorium kraju pokrywają wiecznie zielone, wilgotne lasy równikowe, występujące głównie w delcie Orinoko.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.