Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Korona ucieka ze strefy spadkowej. Wysoka wygrana w „Świętej wojnie”

Napisany przez , 19 kwietnia 2024

W meczu 29. Kolejki polskiej Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała przed własną publicznością Radomiaka Radom 4:0. Dzięki tej wygranej kielczanie opuścili strefę spadkową i przesunęli się na 15. pozycję w tabeli.

Już od pierwszych ataków gospodarze narzucili swój rytm, jednak żadna z ich prób nie zmusiła do interwencji Gabriela Kobylaka. W 11. minucie Korona powinna prowadzić 1:0, ale bramkarz gości kapitalnie wybronił strzał Fredrika Krogstada. „Koroniarze” osiągnęli swój cel w 19. minucie, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony Jacka Podgórskiego Korona objęła prowadzenie po bramce samobójczej Luki Vuškovica. W 28. minucie Korona podwyższyła prowadzenie za sprawą Dannego Trejo, który wykorzystał świetnie wyprowadzony kontratak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie zmieniła się i nadal to drużyna z Kielc dominowała co szybko przyniosło to efekty. W 55. minucie bramkarz ponownie popisał się refleksem przy uderzeniu Trejo, jednak w odpowiednim miejscu czekał już Shikavka, który z bliskiej odległości dopadł do piłki i strzałem z dwóch metrów doprowadził do trzybramkowej przewagi gospodarzy. Po tym golu Korona oddała inicjatywę rywalom, którzy jednak nie byli w stanie wykorzystać żadnej z wykreowanych przez siebie sytuacji. W końcówce spotkania po dośrodkowaniu Dawida Błanika rezultat spotkania na 4:0 ustalił Yevgenij Shikavka.

Kolejny mecz podopieczni Kamila Kuzery rozegrają w poniedziałek (29 kwietnia) o godzinie 18.00 na stadionie przy ulicy Józefa Kałuży w Krakowie zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

Korona Kielce – Radomiak Radom 4:0 (2:0)  Vušković (sam.) 19’,  Trejo28’, Shikavka 54′, 88′

Grafika: zbiory własne RF

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.