Wsłuchaj się!

Jarmark Bożonarodzeniowy wkrótce w Kielcach

Napisany przez , 5 grudnia 2023

Miasto Kielce zaprasza na jarmark świąteczny, który odbędzie się w dniach 16 – 23 grudnia na Placu Artystów. Pojawią się na nim stragany, gdzie oferowane będą ciasta, typowe potrawy wigilijne, grzańce oraz drobne upominki i ozdoby świąteczne.

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki oraz Boże Narodzenie, a władze miasta już mają dla nas sporo niespodzianek. Pierwsza z nich będzie już 6 grudnia o godzinie 17:00. Więcej informacji w tym artykule

Harmonogram wydarzeń podczas jarmarku bożonarodzeniowego:

16 grudnia, godz. 11:00 – 17:00
– przez cały czas trwania jarmarku na Placu Artystów czynny będzie punkt, gdzie każdy będzie mógł dostarczyć stworzony przez siebie łańcuch. W ostatni dzień jarmarku odbędzie się uroczyste mierzenie łańcucha.
-dla najmłodszych przygotowano animacje, warsztaty i konkursy z żywymi maskotkami, domek Świętego Mikołaja z pocztą, przejazd saniami Świętego Mikołaja oraz fotobudkę
-godz. 15:00 oficjalne otwarcie jarmarku przez prezydenta Kielc.
-Odbędą się również koncerty:
Chór Garnizonowy pod dyrekcją Edyty Bobryk
Zespół Wonderland pod dyrekcją Radosława Suligi organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury.
-na ulicach pojawi się także Mikołaj i śnieżynki z „Dziadka do orzechów” Kieleckiego Teatru Tańca,
-godz. 17:00 odbędą się prezentacje wokalne podopiecznych Zameczkowego Studia Piosenki.

17 grudnia, godz. 11:00-19:00
-Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” poprowadzi warsztaty z robienia lalek, a Zakład Aktywności Zawodowej warsztaty robienia pierników.
-godz. 12:00-15:00 warsztaty ”Zrób swój EKO PAPIER do pakowania prezentów. Zakapuj sam”/Placu Artystów.

19 grudnia, godz. 10:00-17:00
-Konkurs „Ubieranie choinki” ze szkołami podstawowymi- każda szkoła stroić będzie jedno drzewko.
-odbędą się też warsztaty pt. „Tradycyjne kartki świąteczne” z Muzeum Historii Kielc oraz plastyczne z tworzenia ozdób świątecznych z Domem Kultury „Zameczek”.

22 grudnia, godz. 13:00
-godz. 13:00 rozpocznie się, miejska Wigilia, w której udział będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy Kielc.
-uroczyste mierzenie łańcucha

Zdj.: Kielce.eu