Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Upcoming show

Gra Dźwięków

19:00 20:00

Background

Gliwickie Pogo- czyli koncert „ADHD Syndrom”, „Darek Dusza i Demony” oraz „Booze and Glory”

Napisany przez , 20 grudnia 2023

W piątek piętnastego grudnia na terenie Centrum Kultury Studenckiej  Mrowisko o godzinie 19:00 odbył się koncert będący nie lada gratką dla słuchaczy muzyki punkowej. Na scenie w Mrowisku wystąpili: ADHD Syndrom Darek Dusza i Demony oraz Booze and Glory”. 

Imprezę rozpoczął swoim występem zespół ADHD Syndrom świetnie rozgrzewając widzów do dalszej części koncertu (i przy okazji rozbudzając w autorze miłość do punku). Następnie po krótkiej przerwę na scenę wyszli Darek Dusza i Demony gdzie niezapomniany popis wokalu dała Paulina Paleczna. Po ostatniej już przerwie przyszła pora na gwóźdź programu- występ zespołu Booze and Glory”. Publika zachęcona przez wokalistę Marka Marlowskiego do wykonania słynnego gliwickiego pogo dała z siebie wszystko pod sceną, podobnie jak wykonawcy na scenie. Po zakończeniu występów publiczność mogła swobodnie pogawędzić z muzykami, zrobić zdjęcie lub choćby zbić symboliczną piątkę. 

Swoimi występami opisywani wykonawcy zadali kłam hasłu Punk is Dead i dobitnie pokazali, że pomimo oderwania się z biegu głównego nurtu muzyki, punk dalej ma wielu oddanych słuchaczy. Z kolei publiczność a wśród niej szalejący pod sceną koledzy z irokezami i cała reszta publiki świadczą, że punk żyje i ma się dobrze, pomimo że z dala od błysku lamp aparatów. Chociaż między innymi na tym polega  jego niepowtarzalny urok. Jeśli więc czytelnik jest znudzony mainstreamową muzyką lub szuka ciekawszych wrażeń na koncertach, podobne wydarzenia powinny przypaść do gustu. 

W końcu pod barierką

Autorskie Radio Fraszka

Gliwickie Pogo nie pomaga w fotografowaniu

Autorskie Radio Fraszka

Autorskie Radio Fraszka

Autorskie Radio Fraszka

Autor nie umie w zbliżenia

Autorskie Radio Fraszka

"Darek Dusza i Demony" i ognień na scenie rodem z "Boskiej Komedii"

Autorskie Radio Fraszka

ADHD Syndrom w akcji

Autorskie Radio Fraszka


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.