Poranna gimnastyka

08:00 14:00

Emocje w Kielcach! Porażka UJK Kielce w meczu z KKS Ragor Tarnowskie Góry

Napisany przez , 12 listopada 2023

AZS UJK przegrało z KKS Ragor Tarnowskie Góry 73:89. Była to szósta porażka w sezonie, a drużyna plasuje się obecnie na 11. miejscu w tabeli 2. ligi. Następny mecz zostanie rozegrany z KS 27 Katowice 15 listopada, o godzinie 20:00 w hali ZSTiO nr 2 w Katowicach.

Zespoły przed pierwszym gwizdkiem stawiane były na tym samym poziomie. Pokazywała to również tabela, w której obie drużyny zdobyły do tej pory tyle samo punktów.

Od pierwszej minuty mecz był bardzo zacięty i żadna z ekip nie potrafiła stworzyć bezpiecznej przewagi punktowej. Przez większość pierwszej kwarty prowadził nieznacznie KKS, jednak na 3 minuty przed końcem do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Kielc, która odrobiła straty i wygrała pierwszą kwartę 23:16.

Drugą część meczu zawodnicy z UJK rozpoczęli znakomicie i dzięki skutecznemu atakowi oraz solidnej grze obronnej utrzymywali bezpieczny dystans punktowy. W rezultacie na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty prowadzili już 45:28. Niestety, od tego momentu Kielczanie nie potrafili zdobyć już żadnego punktu, co wykorzystali rywale odrabiając część strat przed gwizdkiem kończąc drugą kwartę wynikiem 45:36 (22:20).

W trzeciej kwarcie meczu zawodnicy z Tarnowskich Gór bardzo szybko odrobili wynik, w konsekwencji doprowadziło to do pierwszego wyjścia na prowadzenie gości od pierwszej części spotkania. Mecz natomiast nabrał  bardzo wysokiego tempa a wynik bardzo szybko się zmieniał. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie większe niż trzy punkty. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 63:63 (18:27), co zapowiadało duże emocje przed decydującymi dziesięcioma minutami meczu.

Ostania kwarta naznaczona była wieloma błędami ze strony AZS UJK. Nieskuteczność oraz znakomita gra drużyny gości spowodowały stopniowe powiększanie się przewagi KKS-u. Po dwóch minutach trener Gil postanowił porozmawiać ze swoimi zawodnikam. Drużyna z Kielc zdobyła w całej kwarcie zaledwie 10 punktów, co przesądziło o wyniku końcowym i porażce 73:89 (10:26).

Najskuteczniejszymi graczami zespołu AZS UJK w meczu z KKS Ragor Tarnowskie Góry byli : Wojciech Pisarczyk (17 pkt), Piotr Osiakowski (16 pkt) oraz Piotr Łosiak (12 pkt).

Źródło: rozgrywki.pzkosz.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.