Radio Alarm

08:00 09:30

EHF LM: Dobra pierwsza część sezonu

Napisany przez , 15 września 2022

9/10 to bilans spotkań Łomży Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Co może martwić? Wysoka porażka z Barceloną.

Łatwo gładko i przyjemnie, czyli mecz z Nantes

Rywalizacja z francuzami była okazją do rewanżu na tym rywalu. Niespełna dwa lata wcześniej w 1/8 finału Ligi Mistrzów kielczanie odpadli właśnie z Nantes. W meczu wyjazdowym zwyciężyli kielczanie (25:24), ale w Kielcach sensacyjnie musieli uznać wyższość rywala (31:34).  Spotkanie rozpoczęło się od show Mateusza Korneckiego. 4 rzuty gości, 4 obronione przez wychowania KSSPR-u Końskie. Kielczanie prowadzili 4:0 dopiero Minne przełamał nieskuteczność ekipy gości. Jak to w piłce ręcznej bywa, drużyna wicemistrzów Francji po tej akcji zdobyła kilka bramek z rzędu. Przewaga kielczan topniała. Na szczęście tyle powoli, że wydawało się iż Mistrzowie Polski mają wszystko pod kontrolą. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 23:18 dla Łomży Industrii Kielce.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak pierwsza. Szybkie rzucenie trzech goli przez gospodarzy, bez odpowiedzi ze strony gości. Później gra stała się bardziej wyrównana.

Wartym odnotowania był fantastyczny rzut Dylana Nahi z 40 minuty spotkania. Akcja pokazująca luz w grze jaki w tym spotkaniu mieli podopieczni Tałanta Dujshebaeva i wykończenie typu majstersztyk.

Ostatecznie „żółto-biało-niebiescy” pewnie wygrali w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów z HBC Nantes 40:33. Był to pierwszy, od niespełna 4 lat, mecz gdy szczypiorniści ze Świętokrzyskiego rzucili, w jednym spotkaniu Champions League, 40 lub więcej goli. Ostatni raz, tak skuteczni byli w pojedynku z niemieckim Rhein Neckar Lowen (41:17) w 1/8 finału edycji 2017/2018. Ta wygrana, jest także pierwszą, od 6 lat (Mieszkow Brześć – Vive Tauron Kielce 26:29) w meczu inaugurującym dany sezon dla Mistrzów Polski.

Łomża Industria Kielce – HBC Nantes

40:33 (23:18)

Łomża Industria Kielce

Bramkarze: Kornecki – 5/19 (26%), Wolff – 8/27 (29%),

Sanchez-Migallon – 1, Olejniczak, Kounkoud – 1, Sićko – 5, Alex Dujshebaev – 1, Tournat – 5, Karacić – 5, Moryto – 5, Daniel Dujshebaev – 5, Thrastarson – 2, Remili – 2, Gębala, Karalek – 4, Nahi – 4

HBC Nantes:

Bramkarze: Pesić – 5/38 (13%) , Hallgrímsson – 0/7 (0%)

Marchan – 1, Briet – 4, Minne – 9, De La Breteche – 1, Rivera – 3, Cavalcanti – 1, Shkurinskiy – 2, Ovnicek – 1, Portela – 1, Maqueda – 2, Toto – 4, Odriozola – 4, Beauchef

Sędziowie: Vaclav Horaczek, Jiri Novotny (CZE)

Kary 2-minutowe: 4-10 min.

Historia spotkań Łomży Industrii Kielce z HBC Nantes:

3 mecze – 2 zwycięstwa Łomży Industrii – 0 remisów – 1 zwycięstwo Nantes

14 września 2022

Łomża Industria Kielce – HBC Nantes 40:33 (23:18)

7 kwietnia 2021

Łomża Vive Kielce – HBC Nantes 31:34 (13:15)

31 marca 2021

HBC Nantes – Łomża Vive Kielce 24:25 (14:12)

Różnica między geniuszem w bramce a brakiem formy… Pau Blaugrana niezdobyta…

W meczu drugiej kolejki Łomża Industria Kielce zawiodła swoich kibiców. Po bardzo słabym spotkaniu przegrała na wyjeździe z Barceloną HB (32:28). Podopieczni Tałanta Dujshebaeva zagrali najsłabszy mecz w sezonie. Zaledwie 55% skuteczności w ataku, zrobienie bohaterem spotkania Emila Nielsena. Słusznej postawy Duńczyk miał niesamowite statystyki – jak na mecz triumfatora ostatniej Champions League z finalistą – 30% skuteczności wszystkich obron (aż 50% z rzutów karnych, 33% z 9 metrów).

Kluczowym momentem spotkania było niespełna 8 minut (od 22 minuty do końca 1 połowy) gdzie Barcelona rzuciła aż 4 gole bez odpowiedzi kielczan. Na tym poziomie, nie ma miejsca na aż takie przestoje (no chyba że jest to mecz finałowy z Veszprem z 2016 roku). W drugiej części podopieczni trenera Ortegi utrzymywali bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrali w tym spotkaniu – 32:28.

Barcelona HB – Łomża Industria Kielce

32:28 (18:13)

Barcelona HB:

Bramkarze: Perez de Vargas 4/13 (30%), Nielsen 12/31 (38%),

Fabregas – 6, Mem – 5, Aleix Gomez – 5, N’Guessan – 4,  Wanne – 3, Cindrić – 3, Richardson – 3, Janc – 1, Langaro – 1, Frade – 1, Carlsbogard, Arino, Petrus, Makuć

Łomża Industria Kielce:

Bramkarze: Kornecki – 1/5 (20%), Wolff – 11/38 (28%),

Moryto – 6, Alex Dujshebaev – 5, Sićko – 4, Karacić – 3,  Dani Dujshebaev – 3, Kounkoud – 2, Karalek – 2, Sanchez-Migallon – 1,Remili – 1, Nahi – 1, Thrastarson, Tournat, Wiaderny, Olejniczak

22 września 2022

Barcelona HB – Łomża Industria Kielce 32:28 (18:13)

Duńskie szczęście

Spotkanie Łomży Industrii z Aaborgiem na dobre rozpoczęło się w 5-minucie gdy Arciom Karalek rzucił bramkę na 0:1. Wcześniej oba zespoły stworzyły wiele okazji do zdobycia bramki, niestety dla fanów nie były one wykorzystane. Mecz od tamtego rzutu białoruskiego obrotowego, nabrał rumieńców i biegu który doskonale znamy. Bramka za bramkę, cios za cios, prowadzą jedni – prowadzą drudzy. Świetnie w kieleckiej bramce spisywał się Andreas Wolff. Niemiec pomógł swojej drużynie utrzymać wynik w okolicach remisu. Rażący nieskutecznością gracze Tałanta Dujshebaeva nie wykorzystali choćby dwóch rzutów karnych w przeciągu pierwszych 20 minut spotkania. Przy stanie 11:12 goście objęli po raz pierwszy od początku spotkania prowadzenie po bramce Dylana Nahi. Kielczanie nie zwolnili tempa, do bramki chwilę po Francuzie trafił Alex Dujshebaev. A później znów Nahi. Takim sposobem, żółto-biało-niebiescy z wyniku „-3” wyszli na prowadzenie „+2”. Gospodarze nie pozwolili odskoczyć rywalom znów wracając do statusu quo doprowadzając do jedynie bramki przewagi na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry. W końcu w 29 minucie Arkadiusz Moryto wykorzystał rzut karny i pierwszy raz w meczu z „7 metrów” pokonał Aggeforsa! Inauguracyjną część zakończył kapitalnym rzutem z 10-metra Szymon Sićko, Łomża Industria Kielce do przerwy prowadziło z Aalborgiem 15:17.

Świetnie drugą połowę rozpoczął Andi Wolff (broniąc rzut Palmarssona) oraz Arkadiusz Moryto rzucający bramkę na 15:18. Po 40 minutach goście prowadzili 20:23. Różnica bramkowa utrzymywała się przez kolejne minuty na podobnym poziomie aż do zakończenia pojedynku. Wynik końcowy (28:30) w pełni odzwierciedla obraz gry. Mecz słabej skuteczności po obu stronach, mecz bramkarzy występujących na bardzo silnym poziomie zakończony zwycięstwem drużyny minimalnie skuteczniejszej od rywala. Po spotkaniu martwić może słaba postawa Nedima Remiliego. Niewymuszone błędy, proste straty piłki, to wszystko wynikało z niezrozumienia z partnerami oraz nonszalancji w grze Francuza.

Aalborg – Łomża Industria Kielce

28:30 (15:17)

Aalborg: Bramkarze: Gade – 9/21 (43%) Aggefors – 6/22 (27%),

Barthold – 5, Sandell – 5, Hansen – 4, Palmarson – 3, Hoxer Hangaard – 3, Jakobsen – 2, Bjornsen – 1, Flodman – 1, Jensen Mollgaard – 1, Claar, Atlason.

Łomża Industria Kielce: Bramkarze: Wolff – 13/40 (32,5%), Kornecki

Moryto – 6, Tournat – 4, Alex Dujshebaev – 3, Sićko – 3, Karacić – 3, Nahi – 3, Remili – 3, Thrastarson – 2, Dani Dujshebaev – 1, Kounkoud – 1, Karalek – 1, Sanchez-Migallon, Wiaderny, Paczkowski.

Historia rywalizacji Łomży Industrii Kielce – Aalborg Handbold

5 meczów – 5 zwycięstw – 0 remisów – 0 porażek

28 września 2022

Aalborg – Łomża Industria Kielce 28:30 (15:17)

18 listopada 2017

PGE Vive Kielce – Aalborg Handbold 28:27 (15:14)

12 listopada 2017

Aalborg Handbold – PGE Vive Kielce 30:34 (14:18)

23 listopada 2014

Vive Tauron Kielce – Aalborg Handbold 33:26 (18:15)

16 listopada 2014

Aalborg Handbold – Vive Tauron Kielce 25:27 (12:13)

Piękne zwycięstwo po festiwalu bramek

Przed meczem największy znak zapytania można było postawić przy nazwisku Moryto. Arek w weekendowym starciu z Gwardią Opole rozegrał najsłabszą połowę spotkania w barwach Łomży Industrii w historii swoich występów. Ale nie było po co… Arek Moryto zaczął spotkanie z THW od pokonania z rzutu karnego Niklasa Landina. A później od bramki z kontry. Egberg trafił w słupek z pierwszej siódemki dla Niemców. Pierwszego gola dla rywala zdobył Jakobsen Landin. Goście wyszli na pierwsze prowadzenie 4:5 dzięki bramce Ekberga. Stan meczu szybko wyrównał Tournat. W akcji ofensywnej Kieł obronił piłkę Andi Wolff. Drugi rzut karny wykorzystał Arek. I tak w szybki sposób na tablicy wyników pokazał się wynik 6:5 dla kielczan. Tak wyglądał początek tego spotkania, potem tradycyjny gol za gol i oscylowaniem wyniku wokół remisu. Wartą odnotowania akcja była bramka Benoit’a Kounkoud’a na 15:13 po przepięknej wrzutce od Dylana Nahi. Andreas Wolff wpadł w trans bronienia każdej piłki zmierzającej w kierunku jego bramki. W 22 minucie Mistrz Europy z 2016 roku miał 35% skutecznych obron. Dla porównania, w tym samym czasie, vis a vis, Niklas Landin – 17% (po przerwie zmienił go Czech – Tomas Mrkva). Niestety w kolejnych minutach Niemcy zaczęli być bardziej skuteczni za to gospodarzom przytrafiły się dwie bezsensowne straty w ataku. W efekcie do przerwy Łomża Industria Kielce remisowała 19:19 z THW Kiel. Dobrze drugą część zaczął Wolff broniąc rzut Overbego. Pierwszą bramkę tej części gry zdobył Nedim Remili. Obie drużyny kontynuowały grę, w której rezultacie wynik oscylował w okolicach remisu. Raz jedna drużyna, raz druga obejmowała maksymalnie dwubramkowe prowadzenie, które było niwelowane błyskawicznie. Niestety należy zaznaczyć bardzo słabą postawę w obronie, w sektorze centralnym drużyny kieleckiej. Arciom Karalek, Sanchez-Migallon i Nedim Remili nie mogli znaleźć recepty na świetną grę Johanssona. Na 5 minut przed końcem spotkania Łomża Industria prowadziła jedną bramką, grając w przewadze jednego zawodnika. Jednak jak przystało na akurat ten mecz, to nic nie znaczyło. Do samego końca ważyły się losy spotkania. Decydującym momentem był obroniony karny Andresa Wolffa przy stanie 38:37 na minutę przed końcem spotkania!

Dzieła dopełnił Dujshebaev rzucając bramkę, ukoronował je jeszcze Andi, obronionym rzutem groźnego Bylika, wtedy było wiadomo że nikt nam tego zwycięstwa nie zabierze! Alex Dujshebaev rzucił bramkę numer 40 (!) w meczu z legendarnym THW Kiel. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim wynikiem, ponieważ 77 bramek w meczu (i to na takim poziomie) zdarza się bardzo rzadko jeśli w ogóle. Sam fakt, oddania 62 rzutów na kielecką bramkę, przez drużynę Filipa Jichy, jest czymś niespotykanym w LM.

Łomża Industria Kielce – THW Kiel

40:37 (19:19)

Łomża Industria Kielce: Wolff – 16/53 (30%)

Alex Dujshebaev – 7, Sićko – 7, Moryto – 6, Kounkoud – 3, Remili – 3, Tournat – 3, Karacić – 3, Sanchez-Migallon – 2, Nahi – 2, Karalek – 2, Thrastarson – 1, Dani Dujshebaev – 1

THW Kiel: Landin – 6/35 (17%), Mrkva – 2/12 (17%)

Johansson – 9, Jacobsen Landin – 6, Bylik – 6, Ekberg – 6, Renkind – 3, Overby – 2, Dahmke – 2, Wiencek – 2, Duvnijak – 1, Wallinius

33:29 (16:13)

Alex Dujshebaev został MVP 4 kolejki EHF Champions League.

W końcu… w Celje

Po czterech nieudanych próbach, w końcu udało się kielczanom wygrać na bardzo trudnym terenie. W hali Dvorana Zlatorog Łomża Industria pokonała miejscowe Celje 33:30 (16:17).

Był to bardzo ważny mecz patrząc z perspektywy Daniego Dujshebaeva. Młodszy z synów Tałanta, w sezonie 2017/2018 był wypożyczony właśnie do drużyny 22-krotnych Mistrzów Słowenii.

Bardzo skutecznie w mecz weszli gracze Mistrza Polski. Po pierwszych piętnastu minutach prowadzili 5:9, a bramkę rzucił Nikola Tournat. Przez kolejnych 6 (!) minut żółto-biało-niebiescy nie rzucili żadnej bramki. Przegrywając ten okres gry 3:0, niemoc przełamał Dani Dujshebaev rzucając na 9:10 dla kielczan. Końcówka meczu była wyrównana, na szczęście w ostatniej akcji tej części gry bramkę rzucił Szymon Sićko i to goście schodzili do szatni z prowadzeniem 16:17.

Drugą połowę kielczanie rozpoczęli tak jak pierwszą – szybko budując czterobramkowe prowadzenie. Niestety analogii było więcej, tym razem przestój w ataku trwał 7 minut. Przerwał go niezawodny Szymon Sićko rzucając na 23:25. Końcówka spotkania (poza wprowadzeniem zamieszania przez stolik sędziowski) przebiegała pod kontrolą kielczan, którzy utrzymali do końca przewagę i ostatecznie wygrali 30:33.

Celje Pivovarna Lasko – Łomża Industria Kielce

30:33        (16:17)

Celje: Bramkarze: Bojić – 6/20 (30%), Gabersek – 3/22 (13%)

Strmljan – 4, Mazej – 2, Cokan – 2, G. Marguc – 4, Ivankovic – 2, Muhović – 1, Zabić – 2, Mlakar – 1, Vlah – 8, Martinovic – 2, Suholeznik – 2, Knez, Antonijevic, M. Janc,

Łomża Industria Kielce: Bramkarze: Kornecki – 0/4 (0%), Wolff – 9/35 (25%)

Sićko – 9, Remili – 6, Moryto – 5, Dani Dujshebaev – 3, Thrastarson – 3, Sanchez-Migallon – 1, Wiaderny – 2, Tournat – 2, Karacić – 1, Karalek – 1, Alex Dujshebaev, Gębala, Olejniczak.

Pick znów bez zwycięstwa w Kielcach

Listopadowe spotkanie było okazją do wspominek. Do hali przy ulicy Leszka Drogosza wrócił Dean Bombać. Węgier występował w kieleckiej siódemce przez dwa sezony (2016-2018) zapisując na swoim koncie po 2 – mistrzostwa i puchary kraju. Warto zaznaczyć fakt powrotu do Polski byłego zawodnika Orlenu Wisły Płock – Zoltana Szity. Na szczęście, obaj, nie odgrywali głównych ról w tej rywalizacji. Jak wyglądała piąta europejska wygrana w sezonie? Spokojny początek obfitujący w bramki drużyny kieleckiej. W ósmej minucie gospodarze prowadzili w Hali Legionów – 6:2. Po kolejnych 4 minutach było już 11:3 dla kielczan. Gdy wydawało się że w stolicy regionu świętokrzyskiego mamy do czynienia z koncertem, żółto-biało-niebiescy postarali się o porcję emocji. Przy stanie 16:6 po rzucie Arkadiusza Moryty Mistrzowie Polski zdecydowali się na postój. Po 5-10 minutach „przerwy” gospodarze zakasali rękawy i tą część spotkania wygrali 22:14. Druga połowa spotkania z Mistrzami Węgier była spokojną kontrolą wyniku. Chociaż w pewnym momencie przewaga dziewięciu goli stopniała do czterech (31:27), ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem. 37:30 i kielczanie po tym spotkaniu awansowali na drugie miejsce w grupie B po 6 kolejkach.

Łomża Industria Kielce – Pick Szeged

37:30 (22:14)

Łomża Industria Kielce: Bramkarze: Wolff – 11/28 (40%), Kornecki – 2/14 (14%);

Moryto – 7, Sićko – 7, Alex Dujshebaev – 4, Karalek – 4, Remili – 4, Dani Dujshebaev – 3, Olejniczak – 2, Wiaderny – 2, Tournat – 2, Karacić – 1, Thrastarson – 1, Sanchez-Migallon, Gębala.

Pick Szeged: Bramkarze: Alilovic – 9/46 (19%);

Martins Soares – 5, Garciandia Alustiz – 5, Radivojevic – 4, Gaber – 3, Rosta – 3, Tönnesen – 3, Christoffersen – 3, Blonz – 2, Maćkovsek – 1, Sostaric – 1, Szita – 1, Bombać – 1, Bodó.

Szansa na odrobienie punktu

Kilkadziesiąt minut przed spotkaniem w Hali Legionów do Kielc napłynęły dobre wiadomości. Lider grupy B – Barcelona – zremisowała na wyjeździe z THW Kiel (30:30). Taki wynik sprawiał, że przy zwycięstwie z Elverum “żółto-biało-niebiescy” na półmetku fazy grupowej będą o włos od Blaugrany. Punkt różnicy między klubowym mistrzem a wicemistrzem Europy zapowiadałby niesamowite emocje w rundzie rewanżowej. W siódmej kolejce rozgrywek trzeba było zrealizować swoje zadanie, pokonać Mistrzów Norwegii.

Zgodnie z planem Łomża Industria uzyskała szybkie 2-3 bramkowe prowadzenie, które utrzymywała.

W szóstej minucie miał miejsce szczególny pierwszy rzut karny w meczu. Szczególny ponieważ wykorzystał go debiutujący w rozgrywkach Eliot Stenmalm. https://twitter.com/kielcehandball/status/1595867977995485186

To samo uczynił siedemnaście minut później.

Pierwsza część spotkania obfitowała w bramki dla obu stron. Bramkarze nie odznaczyli się niczym szczególnym. Oprócz braku skuteczności w interwencjach.  Mateusz Kornecki zaledwie 3/20 (15%) a bramkarz rywala – Imsgard 6/27 (22%). Ta część meczu zakończyła się wynikiem 21:17 na korzyść kielczan.

Drugą połowę w bramce gospodarzy rozpoczął Andi Wolff. Obraz gry się nie zmieniał, cały czas to Łomża Industria dominowała. Była to również kontynuacja show Hakara Thrastarsona. Rzucał z każdej pozycji, rozgrywał wyśmienicie i zasłużenie miał ostatecznie na koncie 6 bramek. W końcowych minutach do bramki powrócił Kornecki, popisując się znakomitymi interwencjami.

Trener Borge Lund, który prowadzi drużynę rywala od 2020 roku, może być zadowolony z postawy swojej ekipy. Wynik końcowy nie był aż tak okazały na korzyść Mistrzów Polski, jak mogli się spodziewać fani. W pewnym momencie rywale wykorzystali sześciominutowy przestój w zdobywaniu bramek przez podopiecznych Tałanta Dujshebaeva. Na szczęście wynikiem końcowym tego meczu był rezultat 37:33 dla zespołu z Kielc.

Łomża Industria Kielce – Elverum Handball

37:33 (21:17)

Łomża Industria Kielce: Bramkarze: Wolff – 2/13 (15%), Kornecki – 6/28 (21%)

Karalek – 10, Thrastarson – 6, Alex Dujshebaev – 5, Moryto – 3, Kounkoud – 3, Olejniczak – 2, Stenmalm – 2, Karacić – 2, Sićko – 2, Nahi – 1, Wiaderny – 1, Gębala – 1, Sanchez-Migallon.

Elverum Handball: Bramkarze: Imsgard – 7/36 (19%), Mizera – 2/10 (20%),

Borzas – 6, Awad – 4, Anderson – 4, Berg – 4, Blomgren – 3, Grondahl – 3, Þorkelsson – 3, Heldal – 2, Langaas – 1, Lien – 1, Hedberg – 1, Fingren – 1, Vidović, Larsen.

Wymęczone zwycięstwo

Kielczanie od początku spotkania nie potrafili wypracować sobie trzy bramkowej przewagi. Wykorzystali to Norwegowie, którzy w 20 minucie za sprawą Urosa Borzasa objęli prowadzenie 10:9. Na szczęście po golach Alexsa, Olejniczaka oraz Sićki goście prowadzili do przerwy 14:13.

W drugiej części gry w końcu graczom Łomży Industrii udało się prowadzić trzema bramkami (po rzucie Tournat’a w 35 minucie).

Elverum – Łomża Industria Kielce

26:27 (13:14)

Łomża Industria Kielce: Bramkarze: Wolff – 19/45 (42%);

Alex Dujshebaev – 6, Tournat – 4, Karacić – 2, Moryto – 4, Nahi – 3, Stenmalm – 2, Gębala – 1, Sićko – 1, Olejniczak – 1, Karalek – 1, Sanchez-Migallon, Wiaderny, Thrastarson.

Elverum: Bramkarze: Imsgard – 9/35 (25%), Mizera – 0/1 (0%),

Borzas – 6, Grondahl – 5, Blomgren – 4, Heldal – 2, Lien – 2, Hedberg – 2, Awad – 1, Berg – 1, Langaas – 1, Fingren – 1, Vidović – 1, Larsen, Anderson, Þorkelsson

Bilans spotkań: Łomża Industria Kielce vs. Elverum

4 mecze – 4 zwycięstwa – 0 remisów – 0 porażek

30 listopada 2022

Elverum – Łomża Industria Kielce 26:27 (13:14)

Zwycięstwo okupione Islandzkim horrorem

Na początku spokojnia w nowej hali Picku Szeged goście z Polski prowadzili 2:6. Przewaga utrzymywała się przez kolejne minuty, jednak…

W 23 minucie Hakur Thrastarson padł na parkiet… miejmy nadzieję że kontuzja nie będzie aż tak straszna jak wyglądała.

4 minuty później z kilkubramkowej przewagi nic nie pozostało. Na szczęście po bramkach Arkadiusza Moryty (karny) oraz Szymona Sićki goście znów budowali przewagę. Połowę bramką zakończył Nahi. Po pierwszych 30 minutach Łomża Industria prowadziła w Segedynie 13:16. W drugiej połowie Pick dopuścił “żółto-biało-niebieskich” do pięciobramkowej przewagi. Podopieczni Tałanta Dujszebajeva utrzymali przewagę do końca, choć ostatecznie nie tak wysoką (28:31).

Pick Szeged – Łomża Industria Kielce

28:31 (13:16)

Pick Szeged: Bramkarze: Alilović – 12/42 (28%)

Bombać – 6, Martins Soares – 5, Garciandia – 4, Banhidi – 3, Christoffersen – 3, Gaber – 2,  Bodó – 2, Frimmel – 1, Szita – 1, Sostarić – 1, Radivojevic, Rosta, Tönnesen, Maćkovsek.

Łomża Industria Kielce: Bramkarze: Wolff – 14/41 (34%), Kornecki – 0/1 (0%)

Moryto – 8, Tournat – 5, Remili – 5, Karacić – 3, Sićko – 2, Thrastarson – 2, Nahi – 2, D. Dujszebajev – 2, Karalek – 2, Gębala, Sanchez-Migallon, Wiaderny, A. Dujszebajev, Stenmalm.

Chwila niepewności

Mecz rewanżowy z Celije w Hali Legionów zaczął się źle…

15 minut za nami, a było 7:11 dla Celije… co się działo z podopiecznym Dujshebaeva? Do teraz zadajemy sobie to pytanie. Po 15 minutach słabe wejście w mecz okupił zejściem na ławkę Andreas Wolff. Dopiero 10 minut później kielczanie objęli pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu a bramkę zdobył Arkadiusz Moryto (15:14).

Pierwsza część meczu, mimo początkowych kłopotów, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 18:15.

Druga połowa była już spokojna. Na tyle, że do bramki wrócił Andreas Wolff, jednak miało to swój sens. Niemiec odbił kilka rzutów Słoweńców, czym odkupił swoje winy z początku tego spotkania.

Na jedenaście minut przed końcem spotkania na tablicy wyników po skutecznym rzucie (!!) Tomasza Gębali pojawił się wynik 30:24. W ostatniej skutecznej akcji Nedim Remili rzucił bramkę numer 36 dla żółto-biało-niebieskich. Z czasem okazało się, że był to ostatni gol w 2022 roku rzucony przez zawodnika „Iskry”.