NOCNA ZMIANA

NOCNA ZMIANA

Dzień otwarty Wydziału Humanistycznego UJK

Napisany przez , 9 marca 2024

W piątek 15 marca od godziny 9:00 trwać będzie dzień otwarty Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Humanistycznym.

Tak jak w poprzednim roku, plan dnia znów został podzielony na trzy, wzajemnie się uzupełniające części. Są to:

1. Gra terenowa pt. „HUMAN i styka„, która podzielona została na dwie tury – od godziny 9:00 do 11:00 oraz od 11:00 do 12:00. Zapisy chętnych do udziału w grze trwały do 8 marca do godziny 16:00,
  2. Spotkanie o charakterze informacyjnym z władzami Uniwersytetu i WH, podczas których mowa będzie o realiach studiowania na UJK. Osoby prowadzące będą również odpowiadać na pytania wszystkich zainteresowanych,
  3. Specjalne warsztaty oraz wykłady przygotowane przez studentów oraz wykładowców UJK, po których można będzie zadawać pytania prowadzącym. Warsztaty odbędą się w dwóch turach, natomiast wykłady jedynie jednokrotnie.

Dla nauczycieli również przygotowano warsztaty pt. „STRES i SEN – czyli jak zredukować stres i dobrze się wyspać!„, które poprowadzi psychoterapeutka Monika Tomaszewska. W czasie trwania gry terenowej dla uczniów nauczyciele będą gościć u Dziekan WH, prof. Beaty Wojciechowskiej. Warsztaty podzielono odpowiednio na trzy części:

1. ZMĘCZENIE – STRES – WYPALENIE – CHOROBA,
    • co jest ważne, aby taka droga nie stała się osobistą historią?
    • lub jak z niej zawrócić na dobre tory dobrostanu psychofizycznego?
  2. TECHNIKI redukcji stresu i poszukiwania szczęścia,
  3. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o dobrym śnie.

Relację z dni otwartych WH UJK będzie można śledzić na stronie Studenckiego Radia „Fraszka”. Zainteresowani będą mieli szansę sprawdzić się przed mikrofonem pod czujnym okiem studentek i studentów.

Dzień otwarty WH UJK został objęty honorowym patronatem przez: wojewodę świętokrzyskiego Józefa Bryka, prezydenta miasta Kielce Bogdana Wentę oraz rektora UJK w Kielcach prof. dr. hab. Stanisława Głuszka.