Dni Otwarte Wydziału Humanistycznego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Napisany przez , 15 marca 2024

15 marca po raz kolejny Uniwersytet Jana Kochanowskiego otworzył swoje drzwi dla potencjalnych, przyszłych studentów. Wydarzenie to pozwoliło zagłębić się uczniom szkół średnich w różnorodność kierunków jakie oferuje UJK.

Podczas dni otwartych uczestnicy mieli szansę brać udział w grupowej grze terenowej. Ich zadaniem było podążanie wyznaczoną trasą i odpowiadanie w punktach na pytania, które bazowały na wiedzy przedstawionej w prezentacjach. Jeśli wykonali poprawnie zadanie dostawali następną wskazówkę i kawałek hasła, które na końcu mają ułożyć. Dla drużyn, które jako pierwsze dotarły do mety i poprawnie ułożyły hasła przygotowane zostały specjalne nagrody.

– Uczniowie poznawali wydział humanistyczny, ale nie tylko. Warto wspomnieć, że byli również w uniwersyteckim centrum sportu i bibliotece. Spotkali się także z ofertą Działu wymiany i współpracy narodowej, Erasmus+, który posiadał swój punkt informacyjny – wyjaśniła mgr Daria Malicka.

W tegorocznym Dniu Otwartym na Wydziale Humanistycznym brało udział około 800 uczniów szkół średnich z województwa Świętokrzyskiego i nie tylko.

Prof. Beata Wojciechowska, dziekan Wydziału Humanistycznego UJK podkreśliła, że warsztaty przygotowane przez poszczególne instytuty były bardzo interesujące i można było z nich wiele wynieść:

– Myślę, że jest to bardzo atrakcyjne dla uczniów, czyli kandydatów na studia na wydziale humanistycznym. Daje im to możliwość zapoznania się z infrastrukturą naszego kampusu uniwersyteckiego – powiedziała dziekan.

W najbliższą niedzielę tj. 17 marca, w ramach Rozmowy Tygodnia na antenie Radia Fraszka pojawi się podsumowanie dnia otwartego oraz rozmowy z prof. Beatą Wojciechowską oraz mgr. Darią Malicką. Początek auydcji o godzinie 16:00