Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Poranna gimnastyka

09:30 14:00

Current show

Poranna gimnastyka

09:30 14:00

Upcoming show

Wsłuchaj się!

14:00 18:00

Background

Czas świętowania na UJK!

Napisany przez , 17 czerwca 2021

17 czerwca odbyły się uroczystości związane ze Świętem Uczelni na naszym Uniwersytecie. Zostały wręczone stypendia, nagrody i odznaczenia dla pracowników i studentów z naszej uczelni. Tradycja tego wydarzenia przynosi również promocje doktorskie i habilitacyjne. Znamy już wszystkie nominacje i nagrody!

Pierwsza część wydarzeń miała miejsce w Rektoracie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, na ulicy Żeromskiego. Po uroczystym rozpoczęciu i powitaniu wszystkich gości obecny rektor prof. dr hab. Stanisław Głuszek przedstawił osoby, które 10 czerwca 2021 roku otrzymały tytuł honoris causa na naszej uczelni. Tytuł otrzymali Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec i Michał Sołowow.

Wyjątkową nagrodę od Ministra Edukacji i Nauki otrzymała dr hab. Monika Podgórska z Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych za znaczące osiągniecia w zakresie działalności naukowej.

Następnie przy pomocy Pani Prorektor ds. kształcenia dr hab. Barbary Gawdzik i Pani kierownik Działu Spraw Studenckich Pani Lucyny Dygas, Rektor naszej uczelni wręczył dyplomy okolicznościowe i gratulacje z okazji uzyskania Stypendium Ministra dla poszczególnych studentów.

Za osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe stypendia otrzymali:

1) Anna Michalska-Foryszewska
2) Katarzyna Gurak 
3) Anna Sęderecka
4) Ada Bielejewska
5) Arkadiusz Bociek
6) Karolina Gąsecka – za znaczące osiągnięcia sportowe

Za znaczące osiągnięcia artystyczne w roku akademickim w roku 2020/2021 otrzymali:

1) Zuzanna Gadowska
2) Anna Kaleta
3) Kamila Kościańska
4) Aleksandra Pałgan
5) Katarzyna Żugaj

Następnie przyznane zostały Nagrody Rektora z dnia 15 marca 2021 roku dla studentów, za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe i organizacyjne.

Nagrody za osiągnięcia naukowe otrzymali:

1) Katarzyna Gurak
2) Urszula Misztal
3) Justyna Zdańska
4) Anna Sęderecka
5) Rafał Ślusarczyk
6) Anna Michalska-Foryszewska
7) Agnieszka Gonet

Nagrody za osiągnięcia artystyczne otrzymali:

1) Barbara Górecka
2) Adrian Stodolak
3) Anna Kaleta
4) Kamila Kościańska
5) Katarzyna Żugaj
6) Paweł Wawrzeńczyk

Nagrody w kategorii osiągnięć organizacyjnych otrzymali:

1) Antonios Gwóźdź
2) Jakub Kałwa
3) Izabela Oleś
4) Krystian Łata
5) Marcin Stypa

Nagrodę Rektora za osiągnięcia sportowe otrzymał: Piotr Jaśtal

Kolejną z nagród była realizacja projektu ministra w zakresie wsparcia procesu kształcenia studentów-sportowców Narodowej Reprezentacji Akadamickiej. Program ma na celu równoczesny rozwój nauki i sportowy, wśród studentów. Wsparcie jakie MEN przeznaczył na ten cel wynosi 39.600 złotych. Wsparcie to otrzymać ma dwóch studentów UJK. To wielkie wyróżnienie trafi do Karoliny Gąseckiej, trenującej łyżwiarstwo szybkie w klubie KS Pilica Tomasz Mazowiecki, medalistki mistrzostw świata juniorów, oraz Dominika Bujaka, pływaka z Salos Cortile Kielce, który trafił do kadry przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Wpis do Złotej Księgi Absolwentów w tym roku zostawił student Oskar Kałuża. W roku akademickim 2020/2021 wykazał się on znaczącymi osiągnięciami naukowymi, stypendystka z roku 2018 i 2019, oraz laureat Grantu Rektora w latach 2019/2020. Oskar to student kierunku zarządzania.

Wielkie gratulacje dla zwycięzców, nominowanych. Gratulujemy habilitacji i promocji doktorskich. ~ Redakcja Studenckiego Radia Fraszka!

 

W dalszej części wydarzeń mogliśmy dowiedzieć się, kto w tym roku otrzymał tytuł doktora habilitowanego. Pani Profesor Agnieszka Gałuszka odczytała dwa nazwiska, które otrzymały ten tytuł przyznany przez Rade naukową Instytutu Biologii dla Pani doktor habilitowanej Moniki Barbary Podgórskiej, oraz Pani doktor habilitowanej Annie Łubek.

Obecni na spotkaniu, bądź streamie internetowym mogli zobaczyć uroczyste odebranie dyplomów promocji doktorskich. Jak poinformowała Pani Profesor Agnieszka Gałuszka, promocję na naszym Uniwersytecie w grudniu roku 2020 otrzymało 40 osób. Wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie.

Uroczystości zostały zwieńczone pamiątkowym zdjęciem przed budynkiem Rektoratu.

Wielkie gratulacje dla zwycięzców, nominowanych. Gratulujemy habilitacji i promocji doktorskich. ~ Redakcja Studenckiego Radia Fraszka!

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.