Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Upcoming show

Poranna gimnastyka

08:00 14:00

Background

Bookcrossing w miejskiej trzynastce

Napisany przez , 13 czerwca 2024

Dzisiaj przejeżdżający kielczanie mogli być uczestnikami bookcrossingu, akcji polegającej na tkz. uwalnianiu książek. Organizatorami inicjatywy jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach. Pracownicy tejże biblioteki obdarowywali książkami pasażerów wsiadających do linii miejskiej nr 13.

Bookcrossing to akcja polegająca na pozostawianiu książek w miejscach publicznych, po to by znalazca mógł ją wziąć i przeczytać, a kolejno już przeczytaną puścić dalej w obieg. Pomysłodawcą akcji jest amerykański programista komputerowy Ron Hornbaker, który w 2001 roku założył stronę internetową umożliwiającą wymianę książek.

Hasło tegorocznej akcji bookcrossingowej organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach brzmi „Z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim przez miasto„. Akcję w skrócie opisuję Sylwester Kasprzyk, dyrektor biblioteki – „W ramach wydarzenia bookcrosingu Biblioteka Pedagogiczna w Kielcach wraz ze swoimi przyjaciółmi, pracownikami PBW oraz z senatorem Jackiem Włosowiczem zachęcamy mieszkańców do czytania, do częstowania się książkami za darmo. Sama akcja oczywiście ma na celu promowanie czytelnictwa, ale i również zapoznanie się z życiorysem postaci Gustawa-Herlinga-Grudzińskiego, który nie dawno został patronem naszej biblioteki. Oprócz tego przygotowaliśmy przeróżne tytuły, od klasyki, aż po kryminały oraz biografie ciekawych osobistości. Zachęcamy do czytelnictwa. ” Uwalnianie książek spotka pasażerów wsiadających dzisiejszego dnia do miejskiej linii nr 13, której trasa wiedzie od Kampusu UJK do końcowego przystanku przy ulicy. Kolberga oraz od ulicy. Kolberga do Kampusu UJK.

Partnerami wydarzenia są: senator Jacek Włosowicz, Zarzad Transportu Miejskiego w Kielcach, Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP w Kielcach oraz pisarka Magdalena Kopeć.

 

 

Źródło: PBW Kielce

Zdjęcie: iStock

 

 

 

 

 

 

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.