AZS UJK Kielce rozpoczął przygotowania do sezonu 2023/2024. Są nowe twarze

Napisany przez , 18 sierpnia 2023

Zespół AZS UJK Kielce wznowił treningi przed startem sezonu 2023/2024 w grupie C 2 ligi koszykówki mężczyzn. W drużynie Rafała Gila pojawiło się kilku nowych zawodników.

Jednym z najgłośniejszych ruchów było sprowadzenie Wojciecha Pisarczyka – zawodnika ogranego na poziomie 1 ligi z występami w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po rocznej przerwie w treningach, do AZS UJK Kielce wraca Piotr Osiakowski. Po kilkuletniej grze w Legii Warszawa, do Kielc wrócił  17-letni Dominik Wesołek, a nowymi zawodnikami świętokrzyskiego drugoligowca zostali Maciej Flisiak, Norbert Cygan oraz Filip Karczemny.

Z zespołem pożegnali się Patryk Lis i Daniel Piorun, którzy będą reprezentować barwy Oknoplast Kraków. W drużynie Rafała Gila nie zobaczymy również Bartłomieja Pająka. W kolejnym sezonie zawodnik będzie grał w rodzinnych Pabianicach. Z zespołu AZS UJK Kielce odszedł również Kamil Barnuś.

Drużyna Rafała Gila rozpoczęła przygotowania 18 sierpnia. Pierwszy sparing zaplanowany jest na 26 sierpnia, a rywalem AZS UJK Kielce będzie Cracovia.

Nasz zespół akademicki rozpocznie rozgrywki 2 ligi grupy C od meczu z Iskrą Częstochowa. Spotkanie odbędzie się 26 września w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu w Kielcach.