Radio Alarm

08:00 09:30

AZS UJK Kielce przerywa czarną passe!

Napisany przez , 25 listopada 2023

AZS UJK Kielce w sobotnie po południe wygrał 98:80 z TS Wisła Kraków – 15. drużyną 2. ligi koszykówki mężczyzn grupy C. Zespół Rafała Gila awansował na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów.

Pierwsza kwarta od samego początku zapowiadała, że czekać nas będzie bardzo wyrównane starcie. Problemy gospodarzy pojawiły się w połowie pierwszej części, kiedy to  do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy brutalnie wykorzystywali nieskuteczność drużyny z Kielc i z wyniku 13:13 sprawili, że na tablicy wyników było już 13:25. Mimo to gospodarze dali radę zredukować straty i doprowadzić do rezultatu 25:27.

Druga i trzecia kwarta były całkowitym przeciwieństwem pierwszej części, AZS UJK Kielce wygrał je kolejno 25:16 i 28:16, co doprowadziło do bardzo korzystnej dla gospodarzy sytuacji, gdzie to przed ostatnią kwartą wynik wynosił już 78:59.

W ostatniej części zespół prowadzony przez Rafała Gila kontynuował swoją świetną grę, doprowadzając do wyniku 91:62. W końcówce trener gospodarzy postanowił wymienić większość drużyny i dać szanse zawodnikom, którzy większość spotkania spędzili na ławce. Od tego momentu to drużyna z Krakowa stała się stroną dominującą oraz zaczęli podobnie jak w pierwszej kwarcie wykorzystywać kiepską grę w ofensywie ,,Akademików”. Ostatecznie jednak straty z drugiej i trzeciej części okazały się zbyt duże i finalnie AZS UJK Kielce wygrał to spotkanie 98:80.