Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

AZS UJK Kielce przegrał z liderem ligi. To siódma porażka z rzędu

Napisany przez , 18 listopada 2023

AZS UJK Kielce przegrał 83:97 z MKKS Rybnik – liderem 2 ligi koszykówki mężczyzn grupy C. Zespół Rafała Gila jest na 12 miejscu w tabeli.

„Akademicy” nie najlepiej weszli w to spotkanie – to MKKS Rybnik prowadził najpierw 6:0, a potem 16:5, odskakując drużynie z Kielc. Sprawy w swoje ręce wziął Wojciech Pisarczyk, który zdobył 14 punktów w całym spotkaniu. Jak zwykle, widoczny też był Jakub Lewandowski z 18 punktami na koncie, ale najlepszym strzelcem był Piotr Osiakowski, zdobywca 20 punktów. Kielczanie minimalnie przegrali pierwszą kwartę, ale sytuacja gorzej wyglądała w drugiej i trzeciej.

Zespół Rafała Gila nie był dużo gorszy od rywali z Górnego Śląska, ale goście byli bardziej skuteczni, szczególnie w rzutach za trzy punkty (35.7% celności Rybnika do 22.6% AZS-u). W czwartej kwarcie po trafieniu Lewandowskiego za trzy, kielczanie przegrywali tylko 73:76, ale przyjezdni zaczęli masowo punktować, doprowadzając do wyniku 78:95. Koszykarze AZS UJK Kielce walczyli do końca, ale to było za mało na niepokonany zespół w lidze (bilans 10-0).

AZS UJK Kielce – MKKS Rybnik 83:97 (22:23, 18:25, 19:23, 24:26)

AZS: Karczemny 3, Łosiak 15, A. Strojek, Pisarczyk 14, Lewandowski 18, Maknach 2, Cygan 3, Flisiak 2, Wierzbicki, Lesisz 6, Osiakowski 20

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.