08:00 14:00

Upcoming show

Zwycięstwo koszykarzy UJK z KS 27 Katowice. Kielce z awansem do fazy play-off

Napisany przez , 22 marca 2024

W środę 20 marca na hali przy ulicy Uniwersyteckiej odbył się mecz pomiędzy UJK Kielce i KS 27 Katowice. Nasza drużyna zapewniła sobie awans do fazy play-off 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn wygrywając 88-65 z przyjezdnymi.

Kielczanie pewnie weszli w mecz triumfując w pierwszej kwarcie 22-16. Problemy rozpoczęły się w drugiej części meczu, kiedy to drużyna z Katowic mocno nadrobiła przewagę i wykorzystała chwilę słabości zawodników UJK. Kwartę te przegraliśmy 15-20, natomiast później było już tylko lepiej, zwłaszcza w ostatniej części gry, podczas której zdominowaliśmy przeciwnika 30-12. Podopieczni Rafała Gila świetnie funkcjonowali w ofensywie jak i defensywie, m.in. zmuszając przeciwników do 26 strat. Oprócz tego w przerwie meczowej prezes klubu oraz wykładowca UJK Robert Dutkiewicz wręczył pamiątkowe statuetki Rektorowi UJK prof. dr hab. Stanisławowi Głuszkowi, wiceprezydentowi Kielc Marcinowi Chłodnickiemu, dyrektorowi Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Miasta Kielce Piotrowi Kisielowi, członkowi Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomaszowi Jamce oraz zastępcy dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Grzegorzowi Sowińskiemu.

Znakomitymi występami indywidualnymi popisali się:

Piotr Łosiak – 21 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty;

Jakub Lewandowski – 25 punktów, 4 zbiórki;

Wojciech Pisarczyk – 17 punktów, 10 zbiórek, 7 asyst;

Piotr Osiakowski – 11 punktów, 7 zbiórek, 8 asyst.

Był to ostatni mecz domowy kielczan, lecz nie ostatni w sezonie, ponieważ czeka nas jeszcze wyjazd do Krakowa na spotkanie z tamtejszym Oknoplastem. Pojedynek odbędzie się już w te sobotę o godz. 18 i będzie to już jedynie śrubowanie naszego bilansu. Natomiast w fazie play-off czeka już na nas mocna OPTeam Resovia Rzeszów. Ostatni wyjazd do Rzeszowa zakończył się niepowodzeniem i porażką 83-104, jednak kiedy gospodarzami było UJK udało nam się wygrać 91-78. Terminarz na kolejną fazę rozgrywek nie jest jeszcze znany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.