Wsłuchaj się!

Zaproszenie na wernisaż wystawy Alicji Wieczorek pt.”Sennik”

Napisany przez , 12 marca 2024

Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria w Kielcach zaprasza 14 marca (czwartek) o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy rysunku autorstwa malarki oraz wykładowczyni UJK Alicji Wieczorek pt. „Sennik”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Kieleckie wystawy „Oranżerii” znajdujące się na ul. Zamkowej 5, 14 marca w czwartek o godz. 18:00 wzbogaci wernisaż wystawy dzieł Pani doktor Alicji Wieczorek. Absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz doktor z zakresu sztuk pięknych w swojej wystawie zwróci uwagę na indywidualność jednostki. Jej obrazy charakteryzują się bowiem tym, że nie tylko twórca wykazuje w nich swoją indywidualność, ale to od prywatnych doświadczeń i cech odbiorcy zależeć będzie, jak zostaną one zinterpretowane.

Warto wspomnieć, że Pani Alicja Wieczorek to laureatka nagród oraz wyróżnień w kategoriach komiks, ilustracja oraz rysunek. Jej talent i miłość do malarstwa możemy ujrzeć w liczbie 27 wystaw indywidualnych oraz w 150 wystawach zbiorowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym (m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Turcji). Od 2020 roku swoimi niesamowitymi umiejętnościami Doktor Alicja Wieczorek jako wykładowca, może dzielić się ze studentami Wydziału Sztuk Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Więcej informacji dot. wydarzenia na stronie palacykzielinskiego.pl

Źródło: Strona Miasta Kielc   oraz Strona Domu Środowisk Twórczych

Zdjęcie: Strona Miasta Kielc