Wsłuchaj się!

COOL2RA

Wyniki pierwszej tury wyborów na Rektora UJK

Napisany przez , 11 kwietnia 2024

11 kwietnia 2024 roku w rektoracie naszej uczelni odbyły się wybory na Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na kadencję 2024-2028. O godzinie 14.30 zostały ogłoszone wyniki pierwszego głosowania. O tym, kto obejmie to stanowisko dowiemy się już o godzinie 17.00, po drugiej turze wyborów.

W pierwszym głosowaniu rozpoczętym przed godziną 13 wzięło udział trzech kandydatów – dr hab. inż. prof. UJK Barbara Gawdzik, która zdobyła 38 głosów, prof. dr hab. Beata Wojciechowska z wynikiem 37 głosów oraz prof. dr hab. Jacek Semaniak, który otrzymał 25 głosów.

Nikt z kandydatów nie otrzymał więc wymaganej większości głosów. Oznacza to, że przyszły rektor UJK wyłoniony zostanie dopiero po drugiej turze wyborów. Wezmą w niej udział dr hab. inż. prof. Barbara Gawdzik oraz prof. dr hab. Beata Wojciechowska.

W wyborach głosowało 100 elektorów. Wszystkie oddane przez nich głosy były ważne.

„Dziękuję serdecznie za udział w tym głosowaniu. Bardzo serdecznie dziękuję przede wszystkim tym, którzy powiedzieli tak, zakreślając krzyżyk pod moim nazwiskiem. Możemy się różnić, ale zadbajmy o to, żebyśmy różnili się pięknie. To od nas wszystkich zależy, jak ten uniwersytet będzie funkcjonował” – mówił prof. dr hab. Jacek Semaniak.