Nocne Granie

Nocne Granie

Współpraca UJK z Instytutem Konfucjusza

Napisany przez , 20 marca 2019

We wtorek, 19 marca 2019 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa o współpracę pomiędzy Uniwersytetem im. Jana Kochanowskiego a Uniwersytetem Jagiellońskim.

Porozumienie podpisał rektor UJK Jacek Semaniak oraz dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Uniwersytecie Jagiellońskim Adam Jelonek.  W konferencji uczestniczyli także prorektor Michał Arabski, prodziekan Marzena Marczewska, oraz dyrektorzy Instytutu Konfucjusza Bogdan Zemanek i Han Xinzhong. Na sali nie zabrakło również studentów z Chin.

Dzięki otwarciu filii Instytutu Konfucjusza, kieleccy studenci będą mieli szansę uczestnictwa w lekcjach języka chińskiego. Celem działalności tego oddziału jest przede wszystkim promowanie języka i kultury chińskiej.

W bibliotece podziwiać można wystawę fotograficzną „W Chinach i o Chinach”, którą szczególne zainteresowanie przejawiali studenci.