Current track

Title

Artist

Background

Więzień amerykańskiego systemu imigracyjnego

Napisany przez , 13 listopada 2019

Problem imigracyjny rapera z Londynu, ciągnie się kolejnymi miesiącami. 21 Savage, czyli „Wiezięń amerykańskiego systemu imigracyjnego” – jak pisze TMZ, od lutego 2019 roku oczekuje sprawy sądowej dotyczącej śledztwa legalności swojego pobytu w kraju „wujka Sama”.

Raper od 2005 roku, według ICE (U.S. Immigration and Customs Enforcement) ma mieszkać nielegalnie w Stanach Zjednoczonych. Takie przewinienie za oceanem, wiąże się z niesamowitym ryzykiem, nawet w postaci deportacji, a w przypadku 21 Savage, wiązałoby się z kompletnym brakiem możliwości prowadzenia dalej swojej kariery muzycznej w kraju, w którym zgromadziła tak dużą rzesze fanów. Ten angielskiego pochodzenia, amerykański raper dostał również zakaz pracowania w USA przez osiem miesięcy, który ostatecznie zniesiono miesiąc wcześniej.

Poważnym jednak problemem, jest brak możliwości wylotu z USA do momentu wyjaśnienia całego incydentu z jego nielegalnym przebywaniem w Stanach. Dla tak globalnego rapera, jakim jest 21 Savage, oznacza to brak możliwości planowania koncertów poza granicami Stanów Zjednoczonych. Wynikiem tego są – jak możemy się domyśleć – „miliony„, które nigdy nie wpadną do kieszeni Shéyaa Bin Abraham-Josepha.

Czemu więc 21 Savage stał się „więźniem systemu„, skoro pokutuje za swoją winę? Pokutuję bez ostatecznej rozprawy. Przepełniona lista rozpraw czekających na swój koniec, w sądach stanu Georgia to najważniejszy aspekt długiego oczekiwania rapera, na ostateczne rozstrzygnięcie. Jak donosi portal TMZ, 2022 rok to moment odbycia się wielu zaległych posiedzeń sądowych dla obywateli Atlanty, którzy tak jak 21 czekają na ostateczny rozrachunek. To pokazuje długość tej przysłowiowej „kolejki„. Paradoksem sytuacji, jest brak terminu rozprawy dla 21. Kiedy raper otrzyma ostateczną date? Możemy tylko snuć domysły. Na ten moment Shéyaa Bin zajmuje ciągle ostatnie miejsce w sznurze rozpraw sądowych, co zdecydowanie nie ułatwia pracy raperowi.

Kiedy 21 Savage wróci do tworzenia bez przeszkód? Pozostało nam czekać i obserwować sytuację.

FOT: Prince Williams / Getty Images


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.