Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

14:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

14:00 16:00

Upcoming show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Background

W Kielcach odbyła się uroczysta premiera filmu „Sami swoi. Początek”

Napisany przez , 12 lutego 2024

miniaturka ze zwiastuna filmu

W niedzielę 11 lutego w kieleckim kinie Helios odbyła się ogólnopolska premiera filmu „Sami Swoi. Początek”. Film reżyserowany przez Artura Żmijewskiego to prequel – opowiada o losach skłóconych rodzin jeszcze przed wydarzeniami znanymi z kultowych „Samych swoich”. Zdjęcia do filmu kręcono w słynnym Parku Etnograficznym w Tokarni.

Nowy film, będący prequelem kultowej produkcji sprzed lat, opowiada o losach skłóconych rodzin jeszcze przed przesiedleniem ich z Kresów na Ziemie Odzyskane. Adam Bobik i Karol Dziuba wcielili się w role Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Annę Dymną (grała w poprzednich częściach), Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę, Adama Ferencego i Paulinę Gałązkę. Autorem scenariusza „Sami swoi. Początek” (na podstawie książki „Każdy żyje jak umie”), jest Andrzej Mularczyk, spod którego pióra wyszła również kultowa już trylogia, natomiast reżyserem produkcji jest Artur Żmijewski,  dobrze znany z roli kultowego Ojca Mateusza.

Tłem wydarzeń osi fabularnej były malownicze tereny  województwa świętokrzyskiego. Zdjęcia do komedii były kręcone w Parku Etnograficznym w Tokarni, co jest świetną promocją województwa. To nie wszystkie powiazania filmu z tym regionem – większość sponsorów to znani lokalni przedsiębiorcy. Inwestorami filmu są przede wszystkim Mikołaj Fajks (właściciel jednej z kieleckich restauracji),  Piotr Litwin (właściciel agencji reklamowej) oraz Mirosław Lubarski (związany z rynkiem materiałów budowlanych). Premierowy pokaz filmu w kinie Helios odbył się 11 lutego, natomiast do repertuaru wchodzi już 16 lutego – zapraszamy!

OBEJRZYJ ZWIASTUN JUZ TERAZ:

Źródło grafiki: trailer filmu ( https://www.youtube.com/watch?v=XdGD3_s8GlE)


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.