Radio Alarm

VII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA Z CYKLU POLSKI SYSTEM MEDIALNY W PROCESIE ZMIAN

Napisany przez , 3 grudnia 2021

2 Grudnia 2021r. Katedra Dziennikarstwa I Komunikacji Społecznej UJK organizowała po raz kolejny Ogólnopolską Konferencje Naukową z cyklu ,,Polski System Medialny W Procesie Zmian”.  Jednym z głównych celów konferencji było konfrontowanie modeli teoretycznych z codzienną działalnością mediów.

Siódmy raz z rzędu Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach miała zaszczyt organizować Ogólnopolską Konferencję obrazującą System Medialny w Polsce.

• dr hab. prof. UJK Olga Dąbrowska-Cendrowska jeszcze przed konferencją gorąco zachęcała do udziału w niej, gdyż poruszane były w dość obszerny sposób przeobrażenia zachodzące w polskim systemie medialnym, na które mają wpływ zarówno relacje pomiędzy mediami i państwem, dynamiczny rozwój nowych technologii komunikacyjno-informacyjnych, skutki pandemii jak i wiele innych istotnych kwestii.
  • Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny mogę brać udział w tej konferencji. Jest to siódma ogólnopolska konferencja, zatem można śmiało powiedzieć, że konferencja wpisała się już w stały kalendarz ważnych wydarzeń naukowych – mówiła podczas otwarcia dziekan Wydziału Humanistycznego Prof. dr hab. Beata Wojciechowska. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną konferencja, podobnie jak w zeszłym roku odbywała się w formie zdalnej.
  • prof. dr hab. Bogusława Dobek-Ostrowska starała się jak najlepiej zobrazować w swoim przemówieniu Polski system medialny trzy dekady po upadku komunizmu i pokazać dynamikę zmian na tle Europy środkowo-wschodniej
  • prof. dr hab. Tomasz Mielczarek postarał się  pokrótce opowiedzieć o przedmiocie jego zainteresowań czyli współczesnych Polskich gazetach regionalnych i podał kilka według jego subiektywnej opinii ciekawych, interesujących i godnych przeczytania publikacji dotyczących właśnie owego zagadnienia. Wspomniał także o rozszerzeniu przez Orlen swojej działalności pozapaliwowej.
  • Podczas dalszej części konferencji reszta doktorów jak i profesorów mogła podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat Polskiego Systemu Medialnego, a głos podczas niej zabierali:

prof. dr hab. Iwona Hofmanprof
prof. ATH dr hab. Marek Bernacki