Wsłuchaj się!

Uroczyste otwarcie Wydziału Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Napisany przez , 25 lutego 2022

W piątek 25 lutego 2022 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku Wydziału Prawa i Nauk Społecznych, na którym pojawił się Rektor uczelni profesor Stanisław Głuszek oraz inni znakomici goście.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00, Rektor uczelni powitał przybyłych gości oraz krótko nawiązał do otwarcia nowego uniwersyteckiego obiektu. Odbyło się również uroczyste przecięcie wstęgi przez takie osoby jak: rektora UJK prof. Stanisława Głuszka, dziekana Wydziału Prawa i Nauk Społecznych prof. dr hab. Jerzego Jaskiernię, biskupa kieleckiego dra Jana Piotrowskiego, wiceprezydentów miasta Kielce Marcina Chłodnickiego i Agatę Wojdę, senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Słonia oraz przez wojewodę Zbigniewa Koniusza.

Na uroczyste otwarcie zaproszony został również Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który z powodu obecnej trudnej sytuacji międzynarodowej nie mógł się pojawić, ale przekazał list gratulacyjny władzom naszej Uczelni, w którym podkreślił wagę dzisiejszego wydarzenia dla dalszego rozwoju Uniwersytetu.

Następnie goście udali się do auli, gdzie wyrazili swoje zdanie na temat nowego budynku dedykowanego studiom prawniczym i innym naukom społecznych. Oczywiście w przemówieniach nie mogło zabraknąć odniesień do sytuacji na Ukrainie. Warto dodać, że wielu spośród zaproszonych gości to absolwenci naszej Uczelni, co podkreślali akcentując przy tym rolę jaka odegrał nasz Uniwersytet w kształtowaniu ich karier. Na koniec części oficjalnej przybyłych gości JM Rektor zaprosił do krótkiego spaceru po nowym obiekcie oraz na tradycyjny poczęstunek.

Studenci będą mogli odbywać zajęcia w nowym budynku już od 28 lutego wraz z rozpoczęciem semestru letniego na UJK.

UJK WPiNS UJK WPiNS UJK WPiNS UJK WPiNS UJK WPiNS UJK WPiNS

UJK WPiNS