Current track

Title

Artist

Background

Uroczyste otwarcie Wydziału Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Napisany przez , 25 lutego 2022

W piątek 25 lutego 2022 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku Wydziału Prawa i Nauk Społecznych, na którym pojawił się Rektor uczelni profesor Stanisław Głuszek oraz inni znakomici goście. 

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00, Rektor uczelni powitał przybyłych gości oraz krótko nawiązał do otwarcia nowego uniwersyteckiego obiektu. Odbyło się również uroczyste przecięcie wstęgi przez takie osoby jak: rektora UJK prof. Stanisława Głuszka, dziekana Wydziału Prawa i Nauk Społecznych prof. dr hab. Jerzego Jaskiernię, biskupa kieleckiego dra Jana Piotrowskiego, wiceprezydentów miasta Kielce Marcina Chłodnickiego i Agatę Wojdę, senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Słonia oraz przez wojewodę Zbigniewa Koniusza.

Na uroczyste otwarcie zaproszony został również Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który z powodu obecnej trudnej sytuacji międzynarodowej nie mógł się pojawić, ale przekazał list gratulacyjny władzom naszej Uczelni, w którym podkreślił wagę dzisiejszego wydarzenia dla dalszego rozwoju Uniwersytetu.

Następnie goście udali się do auli, gdzie wyrazili swoje zdanie na temat nowego budynku dedykowanego studiom prawniczym i innym naukom społecznych. Oczywiście w przemówieniach nie mogło zabraknąć odniesień do sytuacji na Ukrainie. Warto dodać, że wielu spośród zaproszonych gości to absolwenci naszej Uczelni, co podkreślali akcentując przy tym rolę jaka odegrał nasz Uniwersytet w kształtowaniu ich karier. Na koniec części oficjalnej przybyłych gości JM Rektor zaprosił do krótkiego spaceru po nowym obiekcie oraz na tradycyjny poczęstunek.

Studenci będą mogli odbywać zajęcia w nowym budynku już od 28 lutego wraz z rozpoczęciem semestru letniego na UJK.

UJK WPiNS UJK WPiNS UJK WPiNS UJK WPiNS UJK WPiNS UJK WPiNS

 

 

 

 

 

UJK WPiNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


%d bloggers like this: