Wsłuchaj się!

Gra Dźwięków

Uroczysta inauguracja roku akademickiego Szkoły Doktorskiej

Napisany przez , 28 listopada 2019

W gmachu rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Szkoły Doktorskiej 2019/2020. W trakcie uroczystości odbyło się także wręczenie dyplomów doktorskich oraz habilitacyjnych.

Wśród przyszłych 21 doktorantów, którzy złożyli dziś ślubowanie w auli Rektoratu, było pięciu studentów spoza Polski z takich krajów jak Indie, Azerbejdżan, Armenia i Włochy. -Dziś uroczyście i radośnie zaczynamy, ale pewnie pojawią się chwile zwątpienia. Każdemu się zdarzają, ja też je miałem. Rzecz w tym, aby je pokonywać i po to tu jesteśmy- powiedział prof. Francesco Giacosa, dyrektor Szkoły Doktorskiej UJK.

Po inauguracji przyszedł czas na wręczenie dyplomów i gratulacje od Rektora prof. dr hab. Jacka Semaniaka. Dyplom doktora otrzymało 51 absolwentów studiów doktoranckich, a tytuł doktora habilitowanego – 3 osoby.

• Zdjęcia: Daniel Jabłoński
  • Artykuł współtworzyli: Jakub Suchenia i Daniel Jabłoński