Poranna gimnastyka

08:00 14:00

UJK zwycięża w derbach Świętokrzyskiego

Napisany przez , 9 grudnia 2019

W 11. kolejce, ostatniej w pierwszej rundzie, w pierwszoligowych derbach regionu piłkarze ręczni AZS UJK Kielce wygrali na wyjeździe z KSZO Odlewnia Ostrowiec 23:34.

Derby województwa świętokrzyskiego zaczęły się nietypowo. Już w 1 minucie i 12 sekundzie meczu nastąpiła awaria zegara na tablicy świetlnej i mecz toczył się przy stoperach sędziowskich.

Do przerwy mecz był wyrównany z lekkim wskazaniem na akademików, którzy po pierwszych 30 minutach prowadzili różnicą czterech trafień.  Do 10 minuty drugiej połowy zawodnicy UJK zdobyli 9 bramkę, tracąc tylko 1. To piorunujące wejście akademików w drugą połowę sprawiło, że na działającej już tablicy świetlnej widniał wynik 25:15 dla gości. Wówczas stało się jasne, że bardziej doświadczony kielecki zespół już nie pozwoli sobie odebrać zwycięstwa. I tak się stało. Podopieczni Tomasz Błaszkiewicza, kontrolując sytuację na parkiecie, wygrali bardzo pewnie.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – AZS UJK Kielce 23:34 (14:18)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Baran, Kijewski – Grabowski 8 (1), Chmielewski 1, Rusin 2, Cukierski 2 (1), Kogutowicz 4 (1), Mehizadeh 2, Dwojak 1 (1), Zielonko 2, Jagiełło 1 (1), Włoskiewicz, Jeżyna, Granat. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 10 min. Karne: 5/5.

AZS UJK: Drozd – Bernacki 2, Bulski 2, Boszczyk 4, Wacek 2, Siedlarz

3, Bysiak 1 (1), Goliszewski 10 (5), Gasin 10, Dobrowolski, Curyło, Jastrząb, Szafarczyk, Sornat, Hady. Trener: Tomasz Błaszkiewicz.

Kary: 2 min. Karne: 6/6.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Jacek Szpinda (Zamość).