Uczniowie ”Słowackiego” w Kielcach wśród najlepszych w kraju

Napisany przez , 11 czerwca 2018

Minifirma założona przez uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach zajęła drugie miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018.

Minifirma uczniów „Słowackiego” zajęła się produkcją toreb i tekstyliów pochodzących z recyklingu. Swojej marce nadali nazwę WOMBAT, a pomogło im VIVE Textile Recycling, które służyło pomocą merytoryczną, oraz zaopatrzyło młodych przedsiębiorców w materiały.

Lepsi od licealistów z Kielc, okazali się jedynie uczniowie z Zielonej Góry ze swoją marką So!Socks. Szyją oni skarpetki własnego projektu. Trzecie miejsce powędrowało do marki Wooden uczniów z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy zajęli się produkcją drewnianych much.

Podczas budowy miniprzedsiębiorstwa, uczniowie zorganizowali m.in. spotkanie z Mariuszem Przybylskim, cenionym projektantem mody.

„Projekty przygotowujące młodzież do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwiające młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych zasługują na wsparcie i są doskonałą praktyką. Gratuluję grupie licealistów z WOMBAT wielkiego zaangażowania, przebojowości i odwagi, a także sumienności i konsekwencji w dążeniu do celu”

– mówi Agnieszka Servaas, prezes Zarządu VIVE Management.

/faktykielce24.pl