Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Current show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Upcoming show

Wsłuchaj się!

17:00 18:00

Background

The Boys już na Amazon Prime Video! Wrażenia po 3 pierwszych odcinkach!

Napisany przez , 6 czerwca 2022

3 czerwca 2022 na platformie Prime Video, premierę miały 3 pierwsze odcinki, trzeciego sezony „The Boys”. Na każdy kolejny przyjdzie czekać nam tydzień.

„Chłopcy” to enigmatyczny serial o superbohaterach, który ciężko opisać słowami tak, aby nie zniechęcić swoich znajomych do tegoż serialu, jak i od siebie. Serial ten jest bowiem oparty na komiksie o tej samej nazwie. Głównym jego założeniem było karykaturalne przedstawienie rzeczywistości, w której superbohaterowie (w tym wypadku „supki”) istnieją naprawdę i wcale nie są tacy super. Na dodatek większość z nich uzależnione jest od narkotyków, wyuzdanego seksu, bądź po prostu cierpią na kompleks boga.

Wszystko to składa się na wybuchową mieszankę, która raz na jakiś czas eksploduje, przypominając nam, że nie jest to bajka dla dzieci. Całe szczęście obyło się bez infantylnego humoru i żałosnym rzucaniem mięsa jak w większości „bajek dla dorosłych” (patrz. Paradise PD bądź animowana wersja Trailer Park Boys). Jednak jest to kłamstwo, ponieważ tego typu humor wylewa się z ekranu, powodując skręt żołądka z żałości, obrzydzenia i dyskomfortu. Problem polega jednak na tym, że serial umiejętnie dawkuje nam ten absurd, uzależniając nas od niego i policzkuje z zaskoczenia, kiedy się tego nie spodziewamy.

Także tak, 3 sezon ani kroku nie odstaje od dwóch poprzednich. 3 pierwsze odcinki nie starają się podnieść poprzeczki wyżej, ani wymyślać koła na nowo, po prostu powoli budują atmosferę i suspens pod kolejne odcinki. Jeżeli jeszcze nie zaczęliście oglądać „Chłopaków” to gorąco polecam, nawet dla samego Karla Urbana, i przede wszystkim dla najlepszej kobiecej postaci granej przez Claudie Doumit.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.