Nocne Granie

Nocne Granie

„Szybkie randki” z pracodawcą – krok bliżej do kariery zawodowej

Written by on 24 października 2024

24 października na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych odbyło się wydarzenie pod nazwą „Szybkie randki z pracodawcą”. Spotkanie zorganizowane przez Akademickie Biuro Karier miało na celu zbliżenie studentów do rynku pracy. W formule szybkich rozmów kwalifikacyjnych uczestnicy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami firm z trzech różnych sektorów: pedagogicznego, ekonomiczno-finansowego oraz informatycznego.

Tegoroczna edycja przyciągnęła szerokie grono pracodawców, którzy reprezentowali różnorodne branże. W sektorze pedagogicznym obecne były takie placówki jak: Samorządowe Przedszkole im. Pluszowego Misia, Przedszkole Sunny Kids oraz Przedszkole Dzieciaki.pl. Studenci pedagogiki i psychologii mieli szansę bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami tych instytucji, a także dowiedzieć się o ofertach pracy i możliwości odbycia praktyk w przedszkolach.

Z kolei sektor ekonomiczno-finansowy reprezentowały firmy takie jak Liogam i Dyckerhoff Polska, oferujące studentom ekonomii i finansów szansę na rozwój zawodowy w dynamicznej branży. Natomiast studenci kierunków informatycznych mogli spotkać się z przedstawicielami firm Lead24 oraz OptiBuy, które oferowały możliwości pracy w branży IT.

„Wydarzenie to służy przede wszystkim temu, aby studenci mogli spotkać się z pracodawcami i odbyć trening rozmów kwalifikacyjnych. Te rozmowy mogą owocować ofertą praktyk, stażu bądź pracy. Na dzisiejszym spotkaniu gościliśmy studentów pedagogiki, psychologii, informatyki oraz ekonomii i finansów, którzy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami firm z tych sektorów.” – podkreśla Ewa Padechowicz-Rugała, doradca zawodowy w Akademickim Biurze Karier.

„Szybkie randki” to jedno z wielu wydarzeń organizowanych przez Biuro Karier. Jak zaznacza Ewa Padechowicz-Rugała to niestandardowa, ale bardzo efektywna forma nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami.

„Zazwyczaj „szybkie randki” odbywają się raz w roku, ale organizujemy również inne wydarzenia, których celem jest zbliżenie studentów do rynku pracy. Najbliższe takie wydarzenie, kawiarenki biznesowe odbędą się w połowie grudnia” – zapowiada.

Wydarzenia takie jak „Szybkie randki” to doskonała okazja dla studentów, aby nie tylko zdobyć cenne doświadczenie, ale również nawiązać kontakty, które mogą prowadzić do rozpoczęcia kariery zawodowej.

fot. Kinga Głąb / Radio Fraszka

Reader's opinions