Świętokrzyski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości rozstrzygnięty

Napisany przez , 12 grudnia 2023

12 grudnia poznaliśmy laureatów Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla szkół wyższych. Rywalizację zdominowali studenci UJK!

Gospodarzem wydarzenia był Wydział Prawa i Nauk Społecznych UJK. Test, jaki mieli za zadanie rozwiązać uczestnicy, dotyczył wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości. Finałowa 14 dzielnie poradziła sobie z tym trudem, jednak najlepsza okazała się Karina Koziol. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Chłopek, a podium uzupełniła Paula Dziedzic.  Nagrodą głowną był kurs w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Odziale Okregowym w Kielcach, który będzie dopasowany do potrzeb i wiedzy zwyciezcy.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialny był Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach. Konkurs z wiedzy o rachunkowości organizowany jest od 2012 roku, wtedy jednak dotyczył szkół ponadgimnazjalnych. Od 2013 obejmuje studentów i cieszył się wśród nich dużym zainteresowaniem. Z powodu pandemii konkurs nie odbył się w 2020 roku i wrócił po trzyletniej przerwie.

Źródło: https://www.facebook.com/UniwersytetJanaKochanowskiegowKielcach