Wsłuchaj się!

Studenci UJK w sercu Polski

Napisany przez , 9 grudnia 2018

Mazowsze czyli region, gdzie studenci Turystyki i Rekreacji drugiego roku spędzili ostatnie trzy dni. W ramach zajęć terenowych zwiedzili jedne z najatrakcyjniejszych miejsc w samym sercu Polski.

Pierwszego dnia zobaczyli Szydłowiec, Muzeum Wsi Radomskiej a następnie Warszawę.
Oświetlona stolica zrobiła na wszystkich szczególne wrażenie. Studenci uczestniczyli także w pokazie światła na Wilanowie przy Kościele św. Anny.

Sobota zaczęła się w stolicy na Starym Mieście. Spacerując po mieście zobaczyli Zamek Królewski oraz zabytkowe kościoły i pomniki. Ostatnim punktem był Pałac Kultury i Nauki, jako jeden z symboli miasta.

Ostatni dzień to przede wszystkim zwiedzanie Płocka. Szczególne wrażenie zrobiła na wszystkich katedra oraz Zamek Książąt Mazowieckich. Objazd zakończyła wizyta w Żelazowej Woli i zwiedzanie muzeum Fryderyka Chopina.

Niewątpliwie studenci mają za sobą intensywnie i ciekawie spędzony weekend. Była to lekcja pełna nowych doświadczeń i przygód.

Otagowano jako

Kontynuuj czytanie