Current track

Title

Artist

Background

Studenci UJK podbili Karpaty

Napisany przez , 3 czerwca 2019

Miniony weekend, tj. 31.05-2.06 studenci Turystyki i Rekreacji oraz Geografii spędzili aktywnie w Karpatach Zachodnich. W ramach zajęć terenowych zwiedzili najpiękniejsze miejsca tego regionu.

Podczas pierwszego dnia ćwiczeń, studenci geograficznych kierunków odwiedzili między innymi rezerwat przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, zyskując tym samym wiedzę dotyczącą geologii Karpat. Wizyta na cmentarzu z okresu I wojny światowej dała im natomiast możliwość zaznajomienia się z historią tego regionu. Uczestnicy zakończyli pierwszy dzień zajęć w jednej z najpiękniejszych miejscowości Polski- w Szczawnicy.

Drugi dzień obfitował w zwiedzanie najcenniejszych zabytków Karpat. W programie pojawił się między innymi kościół w Dębnie, słynący z faktu, iż zbudowany on został bez użycia gwoździ. Studenci mieli także okazję podziwiać zachwycającą panoramę Tatr.

Niedzielne zwiedzanie Karpat miało w głównej mierze charakter sakralny. Objazd terenowy zakończył się wizytą w papieskich Wadowicach oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czas spędzony w tym magicznym regionie zapewne zapadnie w pamięci uczestników na długo. Niewątpliwie wyjazd ten był możliwością pogłębienia zdobytej przez nich dotychczas geograficznej wiedzy.

 

 

 

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.