Current track

Title

Artist

Background

Rosja wyrzucona ze świata piłki nożnej

Napisany przez , 1 marca 2022

FIFA i UEFA wykluczyły reprezentację Rosji ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek piłkarskich. Ponadto rosyjskie kluby zostały wyrzucone z europejskich pucharów. Decyzja zapadła na skutek zbrojnego ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Początkowo FIFA chciała dopuścić “Sborną” do rozgrywek, pod warunkami gry na neutralnym terenie, pozbycia się flagi i nieodtwarzania hymnu Rosji. Pierwotna decyzja wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. Sprawę skomentował za pośrednictwem Twittera prezes PZPN- Cezary Kulesza. – W związku ze skandaliczną decyzją FIFA, PZPN wysłał dziś pismo do wszystkich  federacji w Europie. Przedstawiliśmy w nim nasze stanowisko i zachęciliśmy, aby stanęli u naszego boku. Bo tylko zjednoczeni będziemy silni. Żadnej pobłażliwości dla rosyjskiej agresji na Ukrainę!

W poniedziałek działacze FIFA zmienili zdanie i wykluczyli Rosję ze wszystkich rozgrywek piłkarskich na czas nieokreślony. Wcześniej ustalono również, że finał Ligi Mistrzów, który zaplanowany był na 28 maja w Sankt Petersburgu, został przeniesiony do Paryża. UEFA oprócz zablokowania możliwości gry drużyn rosyjskich w swoich rozgrywkach, zerwała wszelkie obowiązujące umowy z rosyjskim koncernem Gazprom. – UEFA zdecydowała dzisiaj zakończyć współpracę z Gazpromem we wszystkich rozgrywkach. Decyzja wchodzi w życie natychmiast i dotyczy wszystkich zawartych umów związanych z Ligą Mistrzów, rozgrywkami międzynarodowymi na poziomie reprezentacyjnym oraz z mistrzostwami Europy 2024. – tak brzmi komunikat na oficjalnej stronie Uefa.com.

 

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


%d bloggers like this: