Radio Fraszka
play_arrow
II edycja „The Voice of Rap” Redakcja
Początkowo FIFA chciała dopuścić „Sborną” do rozgrywek, pod warunkami gry na neutralnym terenie, pozbycia się flagi i nieodtwarzania hymnu Rosji. Pierwotna decyzja wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. Sprawę skomentował za pośrednictwem Twittera prezes PZPN- Cezary Kulesza. – W związku ze skandaliczną decyzją FIFA, PZPN wysłał dziś pismo do wszystkich federacji w Europie. Przedstawiliśmy w nim nasze stanowisko i zachęciliśmy, aby stanęli u naszego boku. Bo tylko zjednoczeni będziemy silni. Żadnej pobłażliwości dla rosyjskiej agresji na Ukrainę!
W poniedziałek działacze FIFA zmienili zdanie i wykluczyli Rosję ze wszystkich rozgrywek piłkarskich na czas nieokreślony. Wcześniej ustalono również, że finał Ligi Mistrzów, który zaplanowany był na 28 maja w Sankt Petersburgu, został przeniesiony do Paryża. UEFA oprócz zablokowania możliwości gry drużyn rosyjskich w swoich rozgrywkach, zerwała wszelkie obowiązujące umowy z rosyjskim koncernem Gazprom. – UEFA zdecydowała dzisiaj zakończyć współpracę z Gazpromem we wszystkich rozgrywkach. Decyzja wchodzi w życie natychmiast i dotyczy wszystkich zawartych umów związanych z Ligą Mistrzów, rozgrywkami międzynarodowymi na poziomie reprezentacyjnym oraz z mistrzostwami Europy 2024. – tak brzmi komunikat na oficjalnej stronie Uefa.com.
Napisane przez: Redakcja
Budynek Wydziału Humanistycznego
ul. Uniwersytecka 17
25-406 Kielce
tel. 41 349 60 60
fraszka@ujk.edu.pl
Komentarze do wpisu (0)