Current track

Title

Artist

Background

RCKiK uruchomiło nowy punkt poboru krwi

Napisany przez , 12 marca 2022

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach uruchomiło punkt w nowej siedzibie znajdującej się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Punkt poboru krwi został przeniesiony ze szpitala, do budynku na ulicy Świętokrzyskiej. Krwiodawcy mają osobną poczekalnię, pokój w którym na spokojnie wypełnimy wszystkie ankiety, oraz miejsce w którym wstępnie zbadamy krew i skonsultujemy się z lekarzem.

Sam pokój w którym oddajemy krew wyposażony jest w aż dwa stanowiska, a na tym nie koniec. Dyrekcja RCKiK ma w planach stworzenie kolejnego stanowiska do poboru krwi, jak aparatu do pobierania osocza.

Jak podaje Halina Łysakowska (pielęgniarka koodrynująca):

Wbrew obawom nie mamy mniejszej liczby krwiodawców. Miesięcznie odwiedza nas średnio 250 osób. Najwięcej jest w czwartek, ponieważ honorowemu dawcy krwi przysługują dwa dni wolnego. W skali miesiąca nasz punkt zbiera około 112 litrów krwi.

Krwiodawcą może zostać każdy kto ukończył 18 rok życia, oraz nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych. Taki Honorowy dawca krwi, oprócz dwóch dni wolnego, może otrzymać zwrot kosztów dojazdu do punktu oddania krwi, a co najważniejsze 9 różnych czekolad.

Dla nas to chwila, a dla kogoś może i całe życie.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.