Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Premiery kinowe na drugi weekend stycznia

Napisany przez , 17 stycznia 2020

Kiedy cały kinowy świat żyje ogłoszonymi w poniedziałek nominacjami do tegorocznych Oscarów, dystrybutorzy nie próżnują i oferują swoim widzom kolejne ciekawe tytuły, które w te weekend pojawią się na ekranach polskich kin. Oto trzy najciekawsze dzieła.

„Doktor Dolittle”   

Film opowiada historię tytułowego Doktora Dolittle ekscentryka, słynnego naukowca oraz weterynarza żyjącego w wiktoriańskiej Anglii. Jest jednak jedna rzecz, która wyróżnia go od innych tego typu osób. Otóż doktor rozumie mowę zwierząt dlatego stara się wieść pustelnicze życie, z dala od zgiełku cywilizacji, wśród swoich wiernych kompanów jakim właśnie są różne futrzaste stworzenia. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. Na dodatek ciekawej fabuły film zachęca także obsadą aktorską. Oprócz Roberta Downeya Juniora, odtwórcy roli Doktora, będziemy mogli ujrzeć nominowanego w tym roku do Oscara Anotnia Banderas, kolejne gwiazdy takie jak Rami Malek ,Tom Holland, Ralph Fiennes, John Cena czy Marion Cotillard użyczą głosu towarzyszom Dolittla czyli zwierzętom wygenerowanym dzięki technologii CGI.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=O0Fk6Zpqw2s

„Gorący temat”

Historia jednego z największych skandali medialnych XXI wieku w USA. Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Zatrudnienie w tak ogromnej organizacji potrafi otworzyć drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Charlize Theron ,Nicole Kidman i Margot Robbie w głównych rolach, trzy nominacje do Oscarów i dwie do Złotych Globów, jedna z pozycji obowiązkowych na ten weekend.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=tT7iAOOdYcs

„Psy 3: W imię zasad”

Na koniec coś dla fanów polskiej kinematografii. Kontynuacja kultowych już „Psów” i „Psów 2: Ostatnia krew” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, powrót największego twardziela polskiego kina, Bogusława Lindy jako Franza Maurera, który po 25 latach odsiadki w więzieniu wychodzi na wolność i stara zmierzyć się z „nowymi” dla niego czasami. Odnajduje on swojego dawnego kolegę z pracy, „Nowego” w którego rolę ponownie wciela się Cezary Pazura, obaj będą starali się przetrwać w nowoczesnej Polsce, przy okazji dokańczając sprawy sprzed prawie 30 lat.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=eSi6gARsrgw


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie