Nocne Granie

Nocne Granie

Premiera studencka w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Napisany przez , 13 kwietnia 2022

Co się stanie, jeśli po abdykacji króla tron obejmie zwykły parobek?Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na premierę studencką. Już 20 kwietnia 2022 r., o godz. 18:00 odbędzie się spektakl „Król Mięsopust”.

Teatr im. Stefana Żeromskiego zapowiedział kwietniowe premiery studenckie, czyli spektakle, na które szczelnie zaproszeni są wykładowcy oraz studenci. Jedna z premier odbędzie się już 20 kwietnia (środa) 2022 r. o godz. 18.00. Tym razem lokalny teatr oferuje spektakl pt. „Król Mięsopust” Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Jerzego Bończaka i Michała Kotańskiego.

Na stronie teatru znajdziemy opis sztuki – Co się stanie, jeśli po abdykacji króla tron obejmie zwykły parobek? – Marzenie Florka o zastąpieniu władcy Hiszpanii urzeczywistnia się: służący staje się królem, a król jego parobkiem. Na dworze dochodzi do kolejnych podmian. Pokojówka Kasia dąży do tego, by zostać księżniczką, dworzanie także pragną awansu społecznego. Wywołuje to cały ciąg niespodziewanych, niejednokrotnie absurdalnych i komicznych sytuacji, których centralnym punktem jest… ogromne królewskie łoże, a wszystko to w karnawałowej atmosferze zabawy i obżarstwa. Więcej szczegółów tutaj

Cena biletu studenckiego, za okazaniem legitymacji, wynosi 20 zł. Co więcej, „Król Mięsopust” w dniu premiery studenckiej będzie wystawiany po raz ostatni w tym miesiącu. Kolejny spektakl zaplanowany jest na 27 maja 2022 r.

Poprzednia premiera studencka (5 kwietnia 2022 r.) cieszyła się ogromną popularnością, wtedy wówczas na deskach teatru grano „Ale z naszymi umarłymi” Michała Kmiecika na podstawie powieści Jacka Dehnela w reżyserii Marcina Libera.

ES

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/