NOCNA ZMIANA

NOCNA ZMIANA

Power Speech, czyli spotkanie z kobietami biznesu

Napisany przez , 19 listopada 2022

17 listopada, na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK, zostało zorganizowane spotkanie z trzema biznesmenkami, którego celem było uświadomienie młodych studentów jak odnaleźć się na rynku pracy i dlaczego warto dążyć za marzeniami.

Wydarzenie  rozpoczęło się o godzinie 9:50, w wypełnionej po brzegi studentami, auli B4. Skład zaproszonych rozmówczyń prezentował się następująco:

Dorota Ciołak – psychoterapeuta Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, logopeda, przedsiębiorczyni

Katarzyna Hodurek – Kiek – współzałożycielka rodzinnej firmy Feel the City, pasjonat sztuki, muzealnik, kurator wystaw artystycznych, przedsiębiorczyni

Aneta Fąfara – dyrektor hotelu, ekonomistka, prowadząca własną działalność gospodarczą, przedsiębiorczyni

Każda z prelegentek  przybliżyła studentom swoją postać oraz historię życia, w tym  drogę jaką przebyły dążąc do wyznaczonych celów. Podkreślały, że najważniejszą cechą  przedsiębiorcy jest nieustępliwość wraz z cierpliwością.

Odpowiedziały również na pytania ze strony słuchaczy, którzy ochoczo podejmowali interakcje z biznesmenkami. Dodatkową dawkę energii i humoru zapewnił konferansjer Jakub Lipiec, student drugiego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Organizatorami spotkania było Akademickie Biuro Karier oraz Biuro ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce. Honorowymi gośćmi byli dr hab. inż. Barbara Gawdzik, prof. UJK, prorektor ds. kształcenia oraz Prezydent Kielc Bogdan Wenta. Wydarzenie stanowiło część  IX Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet.