Wsłuchaj się!

14:00 18:00

Porażka UJK Kielce w ważnym meczu

Napisany przez , 9 marca 2024

AZS UJK Kielce w sobotnie popołudnie przegrał 94:100 z MKS II Dąbrowa Górnicza w ramach 28.kolejki drugiej ligi koszykówki mężczyzn. Drużyna prowadzona przez Rafała Gila mimo porażki utrzymała się na 6. miejscu w tabeli.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli pierwszą kwartę wychodząc na prowadzenie 10:0. W następnych minutach kielczanie  mieli jednak problem z defensywą i goście doprowadzili do rezultatu 19:19. W końcówce kwarty sytuacja wróciła do stanu z początku meczu i pierwsza część zakończyła się wynikiem 29:22. Zespół z Kielc wszedł w drugą kwartę równie dobrze co w pierwszą, prowadząc 40:29. W dalszej części spotkania to przyjezdni przejęli kontrolę nad meczem i zdołali odrobić część strat. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 46:43.

Sytuacja gospodarzy znacząco pogorszyła się w trzeciej kwarcie. Kielczanie pierwszy raz w spotkaniu stracili prowadzenie i w efekcie skończyli ją przegrywając 69:70. Ostatnia część to dominacja ze strony gości, którzy wykorzystali nieskuteczność ,,Akademików”. Mecz zakończył się wynikiem 94:100.

AZS UJK Kielce następny mecz rozegra 16 marca z OPTeam Resovia Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w Rzeszowie

AZS UJK Kielce – MKS II Dąbrowa Górnicza 94:100 (29:22, 17:21, 23:27, 25:30)

AZS UJK Kielce: Jakub Lewandowski 20, Wojciech Pisarczyk 16, Dzmitry Makhnach 11, Oskar Lesisz 10, Piotr Łosiak 10, Piotr Osiakowski 9, Stanisław Strojek 7, Dominik Wesołek 7, Maciej Suwaluk, Adam Strojek, Łukasz Lisowski