Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Porażka UJK Kielce w Bielsku-Białej. Koniec dobrej serii „Akademików”

Napisany przez , 7 marca 2024

Koszykarze UJK Kielce przegrali  wyjazdowe spotkanie z Basket Hills Bielsko-Biała 81:91. Spotkanie w ramach zaległej, 22 kolejki drugiej ligi koszykówki mężczyzn zakończyło passę zwycięstw drużyny, prowadzonej przez Rafała Gila.

Wyjazdowa porażka UJK Kielce. Koniec dobrej serii

Kielczanie znakomicie rozpoczęli zaległe spotkanie w Bielsku-Białej i po 5 minutach prowadzili 15:3. Gospodarze mieli duży problem z przedarciem się przez defensywę przyjezdnych, ale udało się im zniwelować przewagę do 6 punktów. W drugiej kwarcie Basket Hills zdołał doprowadzić do remisu, a nawet wyszedł na prowadzenie, ale to zawodnicy Rafała Gila schodzili na przerwę z prowadzeniem 36:35. Ostatnie dwie odsłony również padły łupem gospodarzy z Bielska-Białej, którzy zwyciężyli 91:81. Po 5 zwycięstwach z rzędu, kielczanie musieli uznać wyższość rywali.

Na parkiecie najbardziej skuteczni byli zawodnicy UJK –  Wojciech Pisarczyk (23 punkty) i Piotr Łosiak (22 punkty). W zespole z Bielska-Białej najlepiej punktowali Wojciech Zub i Grzegorz Szybowicz (obaj po 19 punktów).

Basket Hills Bielsko-Biała – UJK Kielce 91:81 (16:22, 19:14, 26:24, 30:21)

Basket Hills: Zub 19, Mamcarczyk 16, Szybowicz 19, Adamus, Łukasiak 13, Kozaczka 1, Fenrych 2, Rejowski, Koćma 6, Medes 15

UJK: Łosiak 22, Suwaluk, S. Strojek, Kania, Pisarczyk 23, Wesołek 6, Lewandowski 9, Maknach 3, Cygan, Lesisz 11, Osiakowski 7.

UJK Kielce zajmuje obecnie 6 miejsce w grupie C drugiej ligi koszykówki mężczyzn. W 26 spotkaniach zespół Rafała Gila zdobył 40 punktów. Kolejnym rywalem kieleckich koszykarzy będzie zespół MKS II Dąbrowa Górnicza. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 marca o godzinie 13 w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.