Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Upcoming show

Poranna gimnastyka

08:00 14:00

Background

Poezja śpiewana „Przy Kominku”- czyli 11 odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej

Napisany przez , 19 listopada 2023

18 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce rozpoczął się koncert galowy 11 odsłony Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. W trakcie wydarzenia jury oraz publiczność mogły obejrzeć występy 14 zakwalifikowanych do udziału  zespołów, oraz wyłonić spośród nich zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu. Po ich zakończeniu głosowania resztę wieczoru swoją muzyką uświetnili: zespół „Gasta Mire”, Irena Salwowska z zespołem oraz kultowy zespół „Bez Jacka”.

Wśród  zakwalifikowanych do występu na tegorocznej odsłonie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej znalazło się  14 wykonawców, a konkretniej:
-Drzewo
-Gędzi Chór
-Inisheer
-Marcin Skrzypczak
-Mariusz Oziu Orzechowski
-Maryleen
-MuzyKuny
-Pochmurno
-Pod Fryzjerką
-Pod Prąd
-Roman Tkaczyk
-Szumiłąka
-Tabor Absurdum
-Wika i Maciej Kałamarscy & Jacek Gajek

Każdy z artystów podczas występu musiał zaprezentować 2 utwory ze swoich repertuarów. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali na scenie wspaniałą paletę różnych stylów i podejścia do muzyki gwarantując publiczność świetne widowisko.

W trakcie przerwy publiczność miała okazje nie tylko oddać głos na swój ulubiony zespół, ale i zamienić słowo z artystami odpoczywającymi po występach lub rozejrzeć się na kiermaszu, w którym każdy – od łasuchów po kolekcjonerów winylowych płyt – mógł znaleźć coś dla siebie.

Publiczność w głosowaniu wyłoniła swoich ulubieńców, którymi po późniejszym podliczeniu głosów okazali się członkowie zespołu Insheer, tym samym otrzymując nagrodę publiczności w wysokości 1200 zł. W późniejszych debatach jury  wyłoniło zwycięzców 11 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Trzecie miejsce na podium zajął zespół „MuzyKuny”, drugi stopień podium współdzielili ze sobą Marcin Skrzypczak i zespół „Pod Prąd”, zaś na szczycie podium stanął Roman Tkaczyk. Tegoroczne Grand Prix w wysokości 1500 zł otrzymał zespół „Pod Fryzjerką”. Osoby z publiczności również zostały nagrodzone wylosowanymi upominkami ufundowanymi przez patronów festiwalu.

Po przerwie swoje występy miały gwiazdy wieczoru, do których należeli: zespół „Gasta Mire”, Irena Salwowska ze swoim zespołem oraz niepowtarzalny zespół „Bez Jacka”. Muzycy dali świetny popis swoich umiejętności, zaś publiczność wielokrotnie oklaskami ponownie wzywała artystów na bisy.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.