Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Poranna gimnastyka

09:30 13:00

Background

Podróż do samego serca radia Kielce

Napisany przez , 21 listopada 2023

Na słynnej ulicy Radiowej mieści się siedziba Radia Kielce oraz Centrum Edukacji Medialnej, gdzie pracują aż 92 osoby. Historia tego miejsca sięga już blisko 71 lat.

Montażyści, speakerzy, lektorzy, informatycy i wiele więcej- wszystkie te osoby tworzą zgraną grupę, dzięki której możemy słuchać muzyki, newsów, audycji, a także koncertów odbywających się w budynku radia. Mieści się w nim nie tylko osobny pokój na takowe przedsięwzięcia, ale także newsroom. Jest to pomieszczenie, w którym reporterzy radia wyszukują najnowszych informacji, przetwarzają je, sprawdzają,a następnie przekazują nam- słuchaczom. Obecnie funkcjonuje aż 7 oddziałów terenowych radia Kielce na terenie całego województwa m.in. w Ostrowcu Św., Sandomierzu, Starachowicach, Kazimierzy Wielkiej oraz w Końskich.


Centrum Edukacji Medialnej mieszczące się obok radia, również zaskakuje. Zostało otwarte dosyć niedawno, bo dopiero w 2022 roku. Jest to nowoczesny ośrodek ukazujący historię mediów w nietypowy sposób. Poprzez interaktywne stanowiska oraz edukowanie filmem, nawet najmłodsi mogą się czegoś nauczyć dzięki zabawie. Uczestnicy zwiedzania mogą też posłuchać radia na żywo z różnych krajów świata.

 

Miejsce to powstało, aby wyrobić w ludziach umiejętność świadomego i krytycznego odbioru mediów. Jak mówił przewodniczący KRRiT: głównym celem edukacji medialnej jest wykształcenie potrzeby weryfikacji informacji, gdyż większość z nich przyjmujemy bezkrytycznie. CEM skupia się również na walce z fake newsami oraz dezinformacją.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie