Dźwięki kadru

18:00 19:00

Pierwsza wygrana AZS UJK Kielce w 2024 roku. Częstochowa zdobyta

Napisany przez , 7 stycznia 2024

AZS UJK Kielce pokonał na wyjeździe Iskrę Częstochowa 92:79 w meczu 2 Ligi koszykówki grupy C. Najlepiej na parkiecie spisywał się Wojciech Pisarczyk. Zawodnik „Akademików” zdobył 28 punktów.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze z Częstochowy, ale nasi koszykarze powoli odwracali losy pierwszej kwarty, a przed końcowym gwizdkiem wyszli na prowadzenie. Zespół Rafała Gila dobrze funkcjonował w defensywie i wyprowadzał groźne kontrataki, dzięki czemu wygrał wszystkie kwarty. Najlepiej w ekipie kieleckiej punktowali Wojciech Pisarczyk (28 punktów), Piotr Łosiak (19 punktów) i Jakub Lewandowski (17 punktów)

Iskra Częstochowa – AZS UJK Kielce 72:92 (17:18, 19:21, 22:25, 21:28)

Iskra: Adrian Płaczek 15, Mariusz Kwasek 2, Adam Michalak 8, Karol Complak 4, Wojciech Szostak 7, Dariusz Dędek, Michał Czekaj 3, Wojciech Michalak 10, Jarosław Fomichov 27, Przemysław Łaszewski 1, Mikołaj Szojda 2.

AZS UJK: Piotr Łosiak 19, Adam Strojek, Wojciech Pisarczyk 28, Dominik Wesołek 2, Jakub Lewandowski 17, Dzmitry Maknach 11, Norbert Cygan, Igor Wierzbicki 5, Oskar Lesisz 1, Piotr Osiakowski 9.