Magazyn Sportowy

Pierwsza edycja Strefy wyborcy UJK

Napisany przez , 16 października 2023

Wybory parlamentarne już za nami, a wieczór wyborczy, jak i same wyniki sondażowe przyniosły milionom polakom dużo wrażeń. Studenci, jak i wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, wspólnie zgromadzili się w specjalnej strefie wyborcy UJK, by razem na żywo przedyskutować minioną kampanię wyborczą.

Pomysł zrodził się z potrzeby poszerzania zakresu wrażliwości obywatelskiej. Jednak oficjalna wersja pochodzi z Bałkanów. Byliśmy z panią profesor na konferencji Stowarzyszenia Nauk Politycznych dla Europy Środkowo-Wschodniej i przy kawie w miejscowości Dubrownik postanowiliśmy stworzyć takie wydarzenie dla studentów. – tłumaczy Dr hab. prof. UJK Rafał Dudała.

Spotkanie miało miejsce na Ulicy Prostej 52 w Centrum Muzyki EMIPIRE o godzinie 19.30. Oprócz wykładowców pojawili się również studenci z Instytutu Stosunków Międzynarodowych, Polityk Publicznych oraz Mediów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że młodzi nie interesują się polityką, aż tak bardzo, jak osoby starsze, dlatego uważam, że taka inicjatywa jest czymś świetnym, aby pobudzić swoją świadomość polityczną – mówi jeden z absolwentów UJK.