Nocne Granie

Nocne Granie

Pierwsza edycja „Akademii Młodych Netrunnerów”

Napisany przez , 14 marca 2024

15 marca w godzinach 8:00 – 13:30 odbędzie się pierwsza edycja warsztatów „Akademia Młodych Netrunnerów” realizowanym w ramach ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej nr 24 im. Pierwszej Kompanii Kadrowej w Kielcach dla młodzieży w wieku 12-15 lat pomagając w rozwoju jej umiejętności cyfrowych.

„Akademia Młodych Netrunnerów” jest projektem społecznym realizowanym przez studentów Wydziału Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Projekt ma na celu edukowanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych u  młodzieży, bardzo przydatnych podczas poruszania się w przestrzeni cyfrowej i umożliwiających uniknięcie występujących w niej zagrożeń m.in. takich jak: cyberprzemoc i dezinformacja.

Ogólnopolska Olimpiada „Bez Teorii” w ramach której realizowana jest „Akademia Młodych Netrunnerów” pozwala zarówno pomóc otaczającemu nas społeczeństwu, jak i nabyć bezcenne doświadczenie praktyczne samym autorom projektu.

Projekt został objęty honorowym patronatem przez prezydenta miasta Kielce Bogdana Wentę oraz patronatem medialnym przez Radio Fraszka.

Źródło: Organizatorzy Akademii Młodych Netrunnerów