Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Upcoming show

Literadio

19:00 20:00

Background

Ósma edycja konkursu „Młodzież lokalnie: genialnie!”

Napisany przez , 17 kwietnia 2024

Ruszył nabór do kolejnej edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Młodzież lokalnie: genialnie!”. Do wygrania jest 4000 euro dla każdego z partnerów na zrealizowanie projektu.

Młodzież między 15. a 26. rokiem życia z Polski i Niemiec (i potencjalnie trzeciego kraju) ma okazję na przyczynić na rzecz społeczności lokalnej, a przy okazji zyskać wiele doświadczenia.  Konkurs organizuje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM). Zgłoszenia można składać jako zarejestrowana organizacja, instytucje, jak i nieformalna inicjatywy, grupy czy koła, w których imieniu wniosek składa podmiot zarejestrowany.

Wymaganiem jest temat – młodzież ma zaangażować się społecznie, obywatelsko lub na rzecz inkluzji. Spośród zgłoszonych projektów jury wybierze projekty finałowe konkursu. Osoby reprezentujące pomysły w listopadzie tego roku wezmą udział w seminarium, gdzie z pomocą kadry trenerskiej będą mogły dopracować swoje szkice.

Wszystkie projekty, które dotrą do finału, otrzymają dofinansowanie PNWM na ich realizację, projekty zwycięskie – nagrody: 4000 euro dla każdego z partnerów projektu za zajęcie pierwszego miejsca, 3000 euro – drugiego i 2000 euro – trzeciego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.