Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Upcoming show

Gra Dźwięków

19:00 20:00

Background

Nowy przystanek w Kielcach

Napisany przez , 8 listopada 2019

Już od jutra zostanie uruchomiony nowy przystanek przy ulicy Żelaznej w Kielcach. Zostanie on umieszczony na przeciwko dworca PKP, tuż przy deptaku. Miejsce gdzie będą zatrzymywać się autobusy zostało wyznaczone na pasie włączania się do ruchu z ulicy Wspólnej, tuż za nim zamiast kilku miejsc parkingowych znajdzie się przystanek dla przewoźników prywatnych.

Z powodu krótkiej długości przystanku będą się na nim zatrzymywać tylko niektóre linie autobusowe. Będzie on mógł pomieścić maksymalnie dwa autobusy standardowej długości lub jeden autobus przegubowy. Decyzją Zarządu Transportu Miejskiego na przystanku „Żelazna” będą zatrzymywać się tylko linie numer 34 i 46 oraz linie nocne N1 i N2.

Powodem powstania tego przystanku są liczne apele pasażerów i społeczniaków. Swoją postawę argumentowali oni utrudnionym odjazdem spod dworca PKP, gdzie mieściły się tylko przystanki w kierunku ulic Grunwaldzkiej i Żytniej. Aby udać się w przeciwną stronę musieli przechodzić na ulicę Czarnowską lub Żytnią. O utworzenie przystanku apelowali także pacjenci z pobliskiej przychodni.

Źródło: Faktykielce24.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.