Current track

Title

Artist

Background

Niezwykła chemia zwykłych rzeczy

Napisany przez , 12 czerwca 2018

Instytut Chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza w piątek, 15 czerwca, na noc z chemią w roli głównej. Będą ciekawe wykłady i warsztaty, a nawet mrożące krew w żyłach pokazy dla każdego. Jest to pierwsza impreza tego typu.

Co jakiś czas na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym odbywają się cykliczne imprezy związane z dyscyplinami naukowymi wykładanymi na tym Wydziale,  Wystarczy wspomnieć niezwykle popularną Noc Biologów, Święto liczby Pi czy Dzień Geografa. Tym razem przyszła kolej na chemię.

Impreza jest zatytułowana „Niezwykła chemia zwykłych rzeczy”.  Złożą się na nią wykłady z pokazami, ich tematyka to min. „Piryt – od złota głupców do katastrof ekologicznych”, „Czy wiesz co jesz?” i wiele innych.

Goście wieczoru z chemią będą mieli ponadto możliwość wzięcia udziału wielu warsztatach jak chociażby „Łakocie z laboratorium – kuchnia molekularna”, „W krainie dreszczowców czyli efekty specjalne” czy „Coś dla zdrowia i urody – tajniki kosmetyków i żywności”.

A wszystko to i jeszcze więcej będzie miało miejsce w piątek, 15 czerwca w godzinach 17.00-21.45 w Instytucie Chemii, ulica Świętokrzyska 15 G (obok budynku Skanska, dojazd od ulicy Żniwnej). Wstęp wolny.

 

 

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.