Nabór do II edycji programu Akademia Młodych Reportażystów

Napisany przez , 28 marca 2024

Nabór do II edycji programu Akademia Młodych Reportażystów rozpocznie się już w poniedziałek 15 kwietnia. Projekt ma na celu popularyzacje sztuki reportażu wśród uczniów szkół podstawowych i średnich. I edycja okazała się sukcesem i udział w niej wzięło ponad 60 osób.

Celem programu jest popularyzacja wiedzy dotyczącej pracy reportażysty. Uczestnicy będą mieć okazję wziąć udział w kilku warsztatach, a w tym:

• warsztaty pisarskie z reportażu prasowego i książkowego,
  • warsztaty telewizyjne i radiowe,
  • warsztaty dot. organizowania i brania udziału w debatach oksfordzkich,
  • wykłady z dziennikarzami,
  • spotkania z podróżnikami.

Zgodnie z zapowiedzią, nabór rozpocznie się w poniedziałek 15 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona. Spotkania w ramach drugiej edycji rozpoczną się w październiku 2024 r. i będą trwać do przełomu maja oraz czerwca 2025 r. Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu na Wydziale Humanistycznym UJK. Uczestnicy wybiorą zajęcia w czwartki w godzinach od 16:45 do 18:15 lub od 18:30 do 20:00 oraz w piątki od 16:45 do 18:15 lub od 18:30 do 20:00.

Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz do rekrutacji pod adresem https://akademia.ujk.edu.pl/formularz-zapisu/.

II edycja programu Akademia Młodych Reportażystów

fot. UJK