Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Poranna gimnastyka

09:30 14:00

Current show

Poranna gimnastyka

09:30 14:00

Upcoming show

Wsłuchaj się!

14:00 18:00

Background

Młodzieżowy strajk klimatyczny w Kielcach

Napisany przez , 29 listopada 2019

Zdjęcie opublikowane za zgodą autora: Piotr Rogoziński

Około sto osób wzięło dziś udział w kolejnym Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Protest odbył się pod hasłem „Dosyć słów, teraz czyny”

Po raz kolejny Kielce przyłączyły się do akcji Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. We wrześniu ulicami Kielc przeszło około trzysta osób, głownie uczniów szkół średnich. Ich celem było zwrócenie uwagi na pogłębiający się kryzys klimatyczny.

Tym razem w proteście udział wzięło nieco ponad sto osób. Skandowali oni takie hasła jak „Dosyć słów, teraz czyny”, „Chcemy czystej przyszłości”, „Zamiast węgla spal kalorie” oraz „Klimat to nasza przyszłość”. Młodzież po zebraniu się pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza udała się na Kielecki rynek, na którym uczestnicy protestu położyli się na ziemi gdy w tle można było słyszeć marsz żałobny. Następnie protestujący przeszli pod gmach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego gdzie młodzież chciała jeszcze bardziej pokazać, że nie są jej obojętne problemy nurtujące planetę i nie zamierza być obojętna.

Podobne protesty odbyły się w ponad 20 miastach w Polsce. Data strajku nie była przypadkowa. Za tydzień odbędzie się kolejny szczyt klimatyczny, tym razem w Madrycie.

Źródło: kielce.onet.pl ; echodnia.eu


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.