Current track

Title

Artist

Background

Minister Czarnek odwiedził UJK

Napisany przez , 6 grudnia 2021

Minister edukacji i nauki złożył wizytę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, podczas której przekazał rektorowi- prof. Stanisławowi Głuszkowi środki finansowe na dalszy rozwój uczelni. Były również rozmowy dotyczące powstania szpitala uniwersyteckiego.

Wizyta Przemysława Czarnka w Kielcach składała się z dwóch części. Pierwsza część dotyczyła rozmów ministra z przedstawicielami władz uniwersytetu, samorządowcami i parlamentarzystami. Podczas drugiej części, otwartej dla mediów, Przemysław Czarnek wręczył rektorowi uczelni symboliczne czeki – na 11,83 mln. zł. na rozwój uczelni i na 700 tys. zł. w ramach programu “Doskonała nauka”.  Prof. Stanisław Głuszek otrzymał z rąk ministra również dyplom za zasługi w dziedzinie dydaktycznej i naukowej.

Głównym celem wizyty szefa resortu edukacji i nauki była kwestia powstania szpitala uniwersyteckiego. -Bardzo dziękuję panu marszałkowi za gotowość do takich rozmów i szybkich analiz finansowych. Jestem przekonany, że szybko będziemy informowani o postępie w tej sprawie i drodze dojścia do uniwersyteckiego szpitala klinicznego, który jest potrzebny także do rozwoju Collegium Medicum UJK – powiedział podczas wizyty minister Czarnek. Inicjatywę poparli świętokrzyscy parlamentarzyści: Krzysztof Lipiec, Agata Wojtyszek i Anna Krupka.

Źródło i fotografia: strona FB Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


%d bloggers like this: